ANKARA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kanuni Mahallesi'nde 101 m² daire icradan satılıktır

ANKARA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925974
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : KANUNİ MAH. / UFUKTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 101
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HARBİ GAZETE 09.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/228 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
160000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.02.2019 11:40
İkinci Satış Günü
:
20.03.2019 11:40
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
15. İCRA DAİRESİ
2017/228 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Ankara İli Keçiören İlçe 90855 Ada, 5 Parsel, KANUNİ Mahalle 12 Nolu Bağımsız Bölüm nolu Ana taşınmazın hali hazır durum itibariyle Bina 3 bodrum +zemin+3 normal kattan oluşmakta ayrık nizam yapıdır. Taşınmazda katta 3 daire bulunmakta olup 20 bağımsız bölümden oluşmakta ve binada asansör bulunmaktadır. Bölge yol , su , elektrik, telefon, doğalgaz, otobüs kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. 2. kat 12 bağımsız bölüm nolu konut Antre, 3 oda, salon,mutfak, wc, banyo, ebeveyn banyosu ve 2 balkondan oluşmaktadır. giriş kapısı çelik kapı , antre zemini seramik duvarları boyalı tavan asma tavandır. Salon ve odaların zemini laminat parke duvarları boyalı tavan asma tavandır. Mutfak zemini zeramik kaplı duvarları boyalıdır. Mutfak tezgahı laminat tezgah alnı seramik , tezgah altında ve üzerinde lake dolaplar mevcuttur. Wc , banyo ve ebeveyn banyo zeminleri ile duvarları seramik kaplı banyoda tekne duşakabin klozet ve dolaplı lavoba bulunmaktadır. Balkon zemini seramik kaplıdır. Pencere doğramaları renkli PVC + ısıcamlı iç kapılar panel kapıdır. Konut yola göre sol ön cephelidir, kombi sistem ısıtmalı doğalgazlıdır. Konutun faydalı kullanım alanı 101,00 m2 dir. Taşınmazın geniş içeriği dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklanmıştır.
Adresi : Kanuni 875 Sokak No:10 Keçiören / ANKARA
Yüzölçümü : 750 m2
Arsa Payı : 46/750
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydı gibi
1. Satış Günü : 20/02/2019 günü 11:40 - 11:45 arası
2. Satış Günü : 20/03/2019 günü 11:40 - 11:45 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/228 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR