KANDIRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kandıra Kefken'de 95 m2 çatı piyesli dubleks daire icradan satılıktır (çoklu satış)

KANDIRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077653
Şehir : Kocaeli / Kandıra
Oda Sayısı : 3+1
: 95
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Çatı Katı
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ 06.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/329 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.12.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
23.01.2020 14:30
Satış Yeri
:
Kandıra Belediyesi 2. Kat Toplantı Salonu - Kandıra/KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KANDIRA İCRA DAİRESİ
2018/329 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Kefken Mahallesi Aykanat Sokak No: 20/12 Kandıra - Kocaeli adresinde yer almaktadır. Kefken Kovanağzı olarak bilinen bölgede, yazlık sitelerin yoğun olduğu bölgede, sahil yakınında konumludur. Sahile 300 metre mesafede,ilçe merkezinin 20 km kuzeydoğusunda, İzmit şehir merkezinin 68 km kuzeyinde yer almaktadır. Yakın çevresinde yazlık evler, semt marketleri, alışveriş alanları, lokantalar, jandarma karakolu, liman, plaj, orman alanı, tarım arazileri, köy evleri, tarımsal yapılar, boş araziler, az sayıda çiftlikler bulunmaktadır. Belediye alt yapı hizmetlerinden istifade etmektedir. Parsel köy merkezinde ve sahil yakınında, düz arazi yapısında dörtgen şekline yakındır. Köşe parsel olup yolları parke taşı kaplıdır. Parsel çevresi alçak duvar üzeri tel çit ile çevrilidir. Üzerinde betonarme tarzda inşa edilmiş zemin, 1 normal kat ve çatı piyesinden oluşan betonarme karkas tarzda inşa edilmiş bina bulunmaktadır. Bina U şeklinde inşa edilmiş, bağımsız bölümlere giriş iç avludan sağlanmaktadır. Dış cephesi sıva üzeri akrilik boyalı, çatısı kiremit örtülü haldedir. Bina yakın zamanda inşa edilmiş bakımlı durumdadır. Zemin katta 5 mesken, 1 normal katta 1 mesken, 6 çatı piyesli mesken olmak üzere toplam 12 bağımsız bölümlüdür. Bina 24.11.2014 tarih, 3102 sayı ile ruhsatlıdır. Bağımsız bölüm 1 normal katta binanın kuzeydoğu köşesinde, Bina orta kısmı giriş yönünden bakıldığında sağ başta yer almaktadır. Bağımsız bölümün içine girilememiş olup dış kapısı çelik, pencereleri PVC doğramadır. Kandıra Tapu Müdürlüğü arşivinde incelenen kat irtifakı projesine göre 1 normal katı net 31 m² alanlı, salon+mutfak nişi, WC ve balkon hacimlerinden, çatı piyesi net 27 alanlı, oda, banyo ve teras hacimlerinden oluşmaktadır. Bağımsız bölüm toplam net 58 m² alanlıdır. Bu alan haricinde 9 m² alanlı çatı terası bulunmakta olup, çatı terası ile birilikte alanı 68 m²'dir.
Adresi : Kocaeli İl, Kandıra İlçe, 104 Ada, 1 Parsel, KEFKEN Mahalle/Köy, 1 KAT + ÇATI KATI 12. NOLU Nolu Bağımsız Bölüm
Arsa Yüzölçümü : 696,02 m²
Arsa Payı : 64/666
İmar Durumu : Kandıra Belediyesi İmar Müdürlüğünün 09.11.2018 tarihli resmi imar durumu yazısına göre parsel Kefken Mahallesi 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında "Konut Alanı" yer almaktadır. Yapılaşma koşulları; Ayrık nizam 2 kat, Emsal: 0,50 olarak belirlenmiştir.
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/12/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 23/01/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Kandıra Belediyesi 2. Kat Toplantı Salonu - Kandıra/KOCAELİ
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Kefken Mahallesi Aykanat Sokak No: 20/11 Kandıra - Kocaeli adresinde yer almaktadır. Kefken Kovanağzı olarak bilinen bölgede, yazlık sitelerin yoğun olduğu bölgede, sahil yakınında konumludur. Sahile 300 metre mesafede,ilçe merkezinin 20 km kuzeydoğusunda, İzmit şehir merkezinin 68 km kuzeyinde yer almaktadır. Yakın çevresinde yazlık evler, semt marketleri, alışveriş alanları, lokantalar, jandarma karakolu, liman, plaj, orman alanı, tarım arazileri, köy evleri, tarımsal yapılar, boş araziler, az sayıda çiftlikler bulunmaktadır. Belediye alt yapı hizmetlerinden istifade etmektedir. Parsel köy merkezinde ve sahil yakınında, düz arazi yapısında dörtgen şekline yakındır. Köşe parsel olup yolları parke taşı kaplıdır. Parsel çevresi alçak duvar üzeri tel çit ile çevrilidir. Üzerinde betonarme tarzda inşa edilmiş zemin, 1 normal kat ve çatı piyesinden oluşan betonarme karkas tarzda inşa edilmiş bina bulunmaktadır. Bina U şeklinde inşa edilmiş, bağımsız bölümlere giriş iç avludan sağlanmaktadır. Dış cephesi sıva üzeri akrilik boyalı, çatısı kiremit örtülü haldedir. Bina yakın zamanda inşa edilmiş bakımlı durumdadır. Zemin katta 5 mesken, 1 normal katta 1 mesken, 6 çatı piyesli mesken olmak üzere toplam 12 bağımsız bölümlüdür. Bina 24.11.2014 tarih, 3102 sayı ile ruhsatlıdır. Bağımsız bölüm 1 normal katta binanın kuzeydoğu köşesinde, Bina orta kısmı giriş yönünden bakıldığında sağ baştan ikinci sıradadır. Bağımsız bölümün içine girilememiş olup dış kapısı çelik, pencereleri PVC doğramadır. Projesine göre 1 normal katı 29 m² alanlı, salon+mutfak nişi, WC ve balkon hacimlerinden, çatı piyesi net30m² alanlı, oda, banyo ve teras hacimlerinden oluşmaktadır. Bağımsız bölüm toplam 59 m² alanlıdır.
Adresi : Kocaeli İl, Kandıra İlçe, 104 Ada, 1 Parsel, KEFKEN Mahalle/Köy, 1 KAT + ÇATI KATI 11. NOLU Nolu Bağımsız Bölüm
Arsa Yüzölçümü : 696,02 m²
Arsa Payı : 64/666
İmar Durumu : Kandıra Belediyesi İmar Müdürlüğünün 09.11.2018 tarihli resmi imar durumu yazısına göre parsel Kefken Mahallesi 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında "Konut Alanı" yer almaktadır. Yapılaşma koşulları; Ayrık nizam 2 kat, Emsal: 0,50 olarak belirlenmiştir.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/12/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 23/01/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Kandıra Belediyesi 2. Kat Toplantı Salonu - Kandıra/KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Gazetede ve elektronik ortamda yapılacak satış ilanının tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililere de tebligat yerine geçecektir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/329 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 04/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR