KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramanmaraş Onikişubat'ta 4+1 dubleks daire icradan satılıktır

KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113984
Şehir : Kahramanmaraş / Onikişubat
Semt-Mahalle : YUNUS EMRE MAH. / BİNEVLER
Oda Sayısı : 4+1
: 132
Binadaki Kat Sayısı : 9
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 11.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/479 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
248,163 TL
Birinci Satış Günü
:
11.02.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
25.03.2020 14:00
Satış Yeri
:
Kahramanmaraş Adliyesi 2. Kat İhale Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ 2019/479 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri :Kahramanmaraş İli, Onikişubat İlçesi, Karamanlı Mah. (Yunus Emre Mah. 76007. Sok. No: 3), 3545 ada 16 nolu parselde bulunan EMRE SİTESİ A Blok 7. Kat 22 Nolu Bağımsız Bölüm Meskendir. Hissesi Tamdır. Emre Sitesi Bodrum Kat+ Zemin Kat+ 7 Normal Kattan oluşan 9 Katlı binadır. Yapı cinsi Betonarme karkastır. Isınma sistemi merkezi sistem kaloriferlidir. Yapı Ruhsat tarihi 02.12.1992 olup İnşaat ruhsatına göre 7. Normal kat Oturum Alanı 132.00 m2 dir. Her katta 3 adet daire vardır. Girişte antre+ hol+ salon+ oturma odası+ ebeveyn yatak odası + çocuk yatak odası + mutfak+ banyo+ wc bulunmaktadır. Yer döşemesi ıslak hacimler ve mutfakta seramik olup diğer mekanlar ahşap parkedir. Duvarlar saten boyadır. Tavan plastik boyadır. Giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar ahşap, pencereler p.v.c. dir. Wc ve banyo duvarları fayans kaplama, tavanları asma tavan olup Hilton lavabo mevcuttur. Girişte vestiyer, mutfakta tezgah ve dolapları mevcuttur. Daire mimari projesinde ve yerinde dairenin içerisinden çatı katına merdivenle çıkış bulunup çatı katında Yatak odası, oturma odası, kiler ve duş bulunan dubleks bir dairedir. Çatı kat oturum alanı yaklaşık 25.00 m2 dir. Alt yapısı vardır ve Belediyenin yol, su, ulaşım, çöp toplama ve benzeri hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Yüzölçümü : 4.479,22 m2 Arsa Payı : 1/48
İmar Durumu : İnşaat tarzı E=1.50 max 10 kat Kıymeti : 248.163,22 TL(Yapı+ArsaPayı)
KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 11/02/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 25/03/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2. Kat İhale Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/479 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR