KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramanmaraş/Onikişubat'ta 4+1 daire icradan satılıktır

KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01007538
Şehir : Kahramanmaraş / Onikişubat
Semt-Mahalle : ŞAZİ BEY MAH. / HACIBAYRAM
Oda Sayısı : 4+1
: 145
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 11
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 12.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2951 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
276,190 TL
Birinci Satış Günü
:
31.07.2019 14:50
İkinci Satış Günü
:
27.08.2019 14:50
Satış Yeri
:
Kahramanmaraş Adliyesi 2. Kat İhale Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ

2018/2951 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İli, Onikişubat İlçesi, Hayrullah Mahallesi 4464 Ada, 3 Parsel, A Blok 4. Kat 16 Nolu Bağımsız Bölüm Meskendir. Altınçarşı Sitesi A Blok Bodrum kat+Zemin Kat+Asma+ 8 Normal Kat olmak Üzere 11 Katlıdır. Cinsi Betonarme Karkastır. Asansör mevcuttur. Isınma sistemi Kombili Sistem doğal gazlıdır Meskenin cephesi Güney +batı cephelidir. Her Katta 4 daire vardır. Yapı Ruhsatına göre Oturum alanı = 145,00 m2dir. 4+1 daire tipidir. Girişte Hol+Oturma odası +Salon+Ebeveyn Yatak odası+ 2 adet çocuk yatak odası + mutfak+banyo+wc+kiler vardır. Mutfak ve oturma odasına açılan 1'er adet olmak üzere 2 adet balkon vardır. Yer döşemesi balkonlar banyo, wc duş seramik diğer mekanlar laminant ahşap parkedir. giriş kapısı çelik kapı, İç kapı doğramaları ahşap pencere doğramaları p.v.c dir. Duvarlar plastik boya dır. tavan plastik boyalıdır. Tavanda Kartonpiyer vardır. Islak hacimler mutfak alnı +Banyo+Wc duvar kaplamaları fayanstır. Girişte vestiyer, ara holde dolap, Mutfakta granit tezgah ve dolap vardır. Su ve elektriği vardır halı hazırda kullanılmaktadır. alt yapısı vardır ulaşımı kolaydır.belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.çevre duvarı açık oto parkı vardır Yapı Kullanma izni 2011 yılında alınmıştır. 7 yıllıktır.
Adresi : Şazibey Mah Mahallesi Azerbaycan Caddesi No: 112 Altınçarşı Sitesi A Blok 4. Kat No:16 Onikişubat / Kahramanmaraş
Yüzölçümü : 3.977,39 m2
Arsa Payı : 36/5559
İmar Durumu : İmar planı içerisinde olup E; 3,00 MİA (Merkezi İş Alanı) alanı yapılaşma şartındadır.
Kıymeti : 276.190,55 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 31/07/2019 günü 14:50 - 15:00 arası
2. Satış Günü : 27/08/2019 günü 14:50 - 15:00 arası
Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2. Kat İhale Salonu
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.nun 127.maddesi gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa o adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapu da kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazete de veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer, işbu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlara ilanen tebliğ yerine geçerlidir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2951 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR