KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramanmaraş Onikişubat'ta 3+1 daire icradan satılıktır.

KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01198979
Şehir : Kahramanmaraş / Onikişubat
Semt-Mahalle : TEKEREK MAH. / BİNEVLER
Oda Sayısı : 3+1
: 149
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 28.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/579 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
233,475 TL
Birinci Satış Günü
:
01.09.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
08.10.2020 14:30
Satış Yeri
:
Kahramanmaraş Adliyesi 2. kat mezat salonu MERKEZ / KAHRAMANMARAŞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ

2019/579 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri :Kahramanmaraş İli Onikişubat İlçesi PınarbaşıMah(Tekerek Mah) Bahçeci Hoca Bulvarı No 68 debulunan BÜĞLEM APT SEKİZİNCİ KAT 41NOLU MESKENDİR BÜĞLEM APT 3 Bodrum kat+2 bodrum kat+1 Bodrum kat+ zemin kat+Asma kat+ 9 Normal kat olmak üzere14 Katlı binadır. Cinsi Betonarme karkastır. Asansör mevcuttur. Borçluya ait Mesken Kuzey -Batıcephelidir İnşaat ruhsatına göre Oturum alanı149.0m2 dir.Halı hazırda mesken olarak kullanılmaktadır Girişte Hol+Oturma odası+Ebeveyn yatak odası +Çocuk yatak odası +Salon+Mutfak+Banyo+Wc vardır.. Oturma odası yatak odası ve Mutfağa açılan birer adet balkon vardır.yatak odasında duş vardır Yer döşemesi holler balkonlar banyo wc mutfak duşSeramik diğer mekanlar ahşap parkedirduvarları alçı sıva üzeri satenboyadır tavan plastik boyadırtavanda kartonpiyer vardır Mutfak alnı banyo wc duvarları fayans kaplamadır tavan asma tavan olup hilton tipi lavabo vardır Isınma sistemi kombili doğal gazlı olup mutfakta doğal gaz sistemi vardırGiriş kapısı çelik kapı içKapı doğramaları ahşappencereler p.v.c dir Girişte vestiyer ara holde dolap vardır. Mutfakta tezgâh ve dolap vardır. Balkonlardacam balkon vardır dış cephe yalıtım vardır Alt yapısı vardır ulaşımı kolaydır çevreduvarı açık oto parkı vardır belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır YAPI KULLANMA İZNİ TARİHİ 2013 olup 6 YıllıktırHisesisi Tamdır.
Yüzölçümü : 2.988,13 m2 Arsa Payı : 115/5440
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı E;2.10 Max 10 katlı kullanım
Kıymeti : 233.475,18 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 01/09/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 08/10/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2. kat mezat salonu MERKEZ / KAHRAMANMARAŞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamın ıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masraflar ıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- İİK.nun 127.maddesi gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa o adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapu da kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazete de veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer, işbu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlara ilanen tebliğ yerine geçerlidir. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/579 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR