KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramanmaraş Onikişubat'ta 3+1 daire icradan satılıktır

KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153833
Şehir : Kahramanmaraş / Onikişubat
Semt-Mahalle : KARAMANLI MAH. / BİNEVLER
Oda Sayısı : 3+1
: 82
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 22.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/39597 ESAS
Muhammen Bedeli
:
158,902 TL
Birinci Satış Günü
:
13.05.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
09.06.2020 14:30
Satış Yeri
:
Kahramanmaraş Adliyesi 2. kat mezat salonu MERKEZ / KAHRAMANMARAŞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ

2018/39597 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İl, Onikişubat İlçe, 3854 Ada, 7 Parsel, Karamanlı mah. Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız Bölüm Kahramanmaraş ili Onikişubat ilçesi Karamanlı mah. 3854 Ada 7 nolu parsel zemin tipi kat irtifakı ana taşınmaz nitelik arsa olup; Nermin ALTUNBAŞ adına kayıtlı 61/855 Arsa paylı Zemin KAt 3 Nolu meskendir. Beyanlar hanesinde 11/10/2012 tarihli Yönetim Planı ibaresi bulunmaktadır. Hissesi tamdır, Arsasının yüzölçümü 855,68 m2'dir. Kahramanmaraş ili Onikişubat ilçesi Karamanlı mah. 3854 Ada 7 nolu parsel imar planı içerisinde olup E=1.50 Olan Max 10 katlı yapılaşma içerisindedir.Kahramanmaraş ili Onikişubat ilesi Karamanlı (Ş Abdullah Çavuş mah.) 66048 sokak No: 17 de bulunan Ensar Apt.Zemin kat 3 nolu bağımsız (Yerinde 1 kat 3 nolu ) meskendir. Ensar Apt. Bodrum kat+Zemin kat+3 normal kattan oluşan 5 katlı binadır. Cinsi betonarme karkastır. Asansör mevcuttur. Borçluya ait meskenin inşaat ruhsatına göre oturum alanı 82 m2'dir, Cephesi Güney+Batı olup Güney Cephesi 66049 sokağa bakmaktadır. Halı hazırda kiracı oturmaktadır.Girişte hol+otuma odası+ salon+ mutfak+ banyo+wc+ebeveyne yatak odası+çocuk yatak odası bulunmaktadır. Yatak odalarına, mutfak ve salona açılan balkon vardır. Yer döşemesi seramik kaplamadır. Duvarlar plastik boya, tavan kireç badana tavanda kartonpiyer mevcuttur.Dış kapı ahşap kapı iç kapılar ahşap banyo ve wc duvarları fayans kaplamadır. Pencereler ahşaptır, mutfakta tezgah dolaplar vardır, girişte vestiyer vardır. Isınma sistemi kombili doğal gazlıdır. Mutfakta doğal gaz sistemi vardır, İnşaat ruhsat tarihi 1997 yılında alınmış olup; 2002 yılında tadilat ruhsatı alınmış Yapı kullanma izni 2003 yılında alınmış olup 12 yıllıktır. Bahçe duvarı bahçe düzenlemesi ve açık otoparkı vardır. Ulusal gazetede yayınlanan iş bu taşınmaz açık artırma ilanı borçlu ve tüm ilgililer açısından tebliğ yerine kaimdir.
Adresi : Şehit Abdullah Çavuş Mah. 66048 Sokak No:17 Ensar Apartmanı
Yüzölçümü : 855,68 m2 Arsa Payı : 61/855
İmar Durumu : İnşaat tarzı E; 1,50 MAX. 10 katlı yapılaşma şartındadır.
Kıymeti : 158.902,97 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : İhtiyati tedbir olup, icrai satışa engel değildir,Ancak tescil işlemlerinde tapu müdürlüğünde oluşabilecek sıkıntılardan müdürlüğümüz sorumlu değildir.
1. Satış Günü : 13/05/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 09/06/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri :Kahramanmaraş Adliyesi 2. kat mezat salonu MERKEZ / KAHRAMANMARAŞ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Yeteri kadar satış ilanının hazırlanarak ilgililere tebliğine, İİK 127. Maddesi gereğince "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer, iş bu ilan tebligat yapılması gerekipte tebligat yapılamayanlara ilanan tebliğ yerine geçerlidir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/39597 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR