KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramanmaraş Onikişubat'ta 3+1 daire icradan satılıktır

KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01015296
Şehir : Kahramanmaraş / Onikişubat
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 25.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2560 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
232,800 TL
Birinci Satış Günü
:
08.08.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
04.09.2019 14:20
Satış Yeri
:
Kahramanmaraş Adliyesi 2. Kat İhale Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ 2018/2560 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İli, Onikişubat İlçesi, Pınarbaşı Mahallesi, 2095 Parsel arsa olarak kayıtlı taşınmaz üzerinde Zemin + 1. Kat olmak üzere 2 Katlı Betonarme Bina vardır.
Zemin + 1. Kat olmak üzere 2 Katlı Betonarme Bina Zemin+1 Normal kattan oluşan 2 Katlı binadır. Cinsi Betonarme karkastır. Isınma sitemi Sobalıdır. Borçluya ait Zemin Kat Meskenin cephesi Batı olup Oturum alanı 120 m2 dir Her Katta 1 Daire Vardır. 3+1 Daire tipidir. Girişte hol+oturma odası salon+mutfak+banyo+wc +ebeveyne yatak odası+ çocuk yatak odası bulunmaktadır.Yer döşemesi ( balkonlar mutfak banyo wc holler salon duş seramik) diğer mekânlar ahşap parkedir. Duvarlar plastik boyadır tavan plastik boya tavanda kartonpiyer mevcuttur. Giriş kapısı Ahşap kapı dır İç kapılar ahşap pencereler p.v c dir Mutfak alın duvarları fayans kaplama banyo wc duş duvarları fayans kaplamadır banyo wc de lavabo vardır tavan asma tavandır banyo+wc taban döşemesi seramiktir. Girişte vestiyer,mutfakta tezgâh ve dolap yatak odalarında dolaplar vardır. Yapı Ruhsatı Yoktur. Yaklaşık 10 Yıllıktır. Alt yapısı vardır ulaşımı kolaydır belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Borçluya ait 1. Kat Meskenin cephesi Batı olup Oturum alanı 120 m2 dir Her Katta 1 Daire Vardır. 3+1 Daire tipidir. Girişte hol+oturma odası salon+mutfak+banyo+wc +ebeveyne yatak odası+ çocuk yatak odası bulunmaktadır.Yer döşemesi ( balkonlar mutfak banyo wc holler salon duş seramik) diğer mekânlar ahşap parkedir. Duvarlar plastik boyadır tavan plastik boya tavanda kartonpiyer mevcuttur. Giriş kapısı Ahşap kapı dır İç kapılar ahşap pencereler p.v c dir Mutfak alın duvarları fayans kaplama banyo wc duş duvarları fayans kaplamadır banyo wc de lavabo vardır tavan asma tavandır banyo+wc taban döşemesi seramiktir. Girişte vestiyer,mutfakta tezgâh ve dolap yatak odalarında dolaplar vardır. Yapı Ruhsatı Yoktur. Yaklaşık 10 Yıllıktır. Alt yapısı vardır ulaşımı kolaydır belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : 5 Nisan Mahallesi 2024. Sokak No:8 Onikişubat / Kahramanmaraş
Yüzölçümü : 120 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : İmar planı içerisinde olup Atrium Nizam (Kendi özel yapılaşma şartları olan,en fazla iki katlı avlulu veya bahçeli yapı düzeni)kullanım alanındadır
Kıymeti : 232.800,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 08/08/2019 günü 14:20 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 04/09/2019 günü 14:20 - 14:30 arası
Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2. Kat İhale Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.nun 127.maddesi gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa o adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapu da kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazete de veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer, işbu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlara ilanen tebliğ yerine geçerlidir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2560 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR