KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramanmaraş Onikişubat'da 112 m2 daire icradan satılıktır

KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181855
Şehir : Kahramanmaraş / Onikişubat
Semt-Mahalle : MERCİMEKTEPE MAH. / BİNEVLER
: 112
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 9
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 29.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2169 Esas
Muhammen Bedeli
:
217,953 TL
Birinci Satış Günü
:
11.08.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
08.09.2020 10:00
Satış Yeri
:
Kahramanmaraş Adliyesi 2. kat mezat salonu MERKEZ / KAHRAMANMARAŞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ

2019/2169 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İli, Onikişubat İlçesi, 1172 Ada, 1 Parsel, KARAMANLI Mahalle, 17 Nolu Bağımsız Bölümün ana taşınmaz niteliği arsadır.Hissesi tamdır.Gayrimenkul ; Kahramanmaraş ili Onikişubat ilçesi Mercimektepe Mahallesi, Adnan Menderes Bulvarı, Dış Kapı No:27 de bulunan Çağrı Apartmanı 4. Kat ve yerinde 14 Numaralı Konut Bağımsız Bölümüdür. Yapı Ruhsatında 17 numaralı bağımsız bölüm olarak geçmektedir.Bina; 1 Bodrum + Zemin Kat + 7 Normal Kat olmak üzere toplam 9 katlıdır. Yapı taşıyıcı sistemi Betonarme Karkastır. Kaloriferli ısıtma sistemi vardır. Asansör vardır. Yapı Ruhsatına göre Bağımsız Bölüm Brüt Alanı: 112,00 m² dir.Konut bağımsız bölümü; Kuzey-Batı-Güney cephelidir. Asansörden inince sağda kalmaktadır. Konut alanında; Antre, Mutfak, 4 Oda (Salon, Oturma Odası, Ebeveyn Yatak Odası, Çoçuk Odası), WC ve Banyo ile 2 Balkon bulunmaktadır. Bağımsız bölümün kapısı ahşap kapıdır. Antre, Mutfak, Odaların zeminleri karo kaplıdır. Balkon, Banyo ve WC zemin ve duvarları fayans kaplamalıdır. İç kapı doğramaları ahşap, pencere doğramaları PVC dir. Duvarlar yağlı boya ile boyanmıştır. Tavan plastik boyalıdır. Mutfakta tezgahı sunni mermer ve high gloss ahşap dolap vardır Su, elektrik ve belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Hali hazırda kullanılmamaktadır.Keşif gününe göre yapı 18 yaşındadır.
Yüzölçümü : 2.286,00 m2 Arsa Payı : 1524/36576
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı E 1.70 max kat 10 karma(ticaret+turizm+konut)
Kıymeti : 217.953,50 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 11/08/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 08/09/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2. kat mezat salonu MERKEZ / KAHRAMANMARAŞ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.nun 127.maddesi gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa o adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapu da kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazete de veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer, işbu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlara ilanen tebliğ yerine geçerlidir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2169 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR