ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramanmaraş Elbistan'da kargir ev ve 545 m² arsası icradan satılıktır

ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01184202
Şehir : Kahramanmaraş / Elbistan
Semt-Mahalle : KÜMBET MAH. / ELBİSTAN
: 545
Yayınlandığı Gazeteler

ELBİSTAN KAYNARCA 06.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/989 Tal.
Muhammen Bedeli
:
210,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.08.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
15.09.2020 15:00
Satış Yeri
:
Yunus Emre Mah. Çeçenistan Cad. Elbistan Adliyesi İcra Müdürlüğü Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ

2019/989 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Kahramanmaraş ili, Elbistan İlçesi, Kümbet Mahallesi, Topçalı Mevkiinde, 1584 ada, 1 nolu parselde, Kargir Ev Ve Arsası vasfında, 545,57 m2 alana sahip 173 yevmiye numaralı,tam hisse oranlı taşınmazdr. Taşınmaz, Kahramanmaraş İli, Elbistan ilçesi, Kümbet Mahallesi, Topçalı Mevkiinde, 1584 ada, 1 nolu parselde konumlu Kargir Ev Ve Arsası vasıflı taşınmazdır. Taşınmaz, Kodalı Camiine 170, Ticaret Meslek Lisesine 220, Kümbet İlkokuluna 350, Zahire Pazarı?na 370 ve Karayolları Bölge Müdürlüğüne 700 metre kuş uçumu mesafededir. Alt yapı imkanlarından yararlanması tam olup, ulaşım cadde üzerinden 30 dk. ara ile geçen belediye ve özel halk otobüsleri ile sağlanabilmektedir.Taşınmazın Ada parsel bazında yerinin tespiti,fen bilirkişisinin gösterimi ile sağlanmıştır. Değerlemeye konu 1584 ada 1 parsel 545,57 m2 alana sahiptir. Parselin ortalama eni 17 metre olup, ortalama uzunluğu 33 metredir. Taşınmaz düz bir alanda olup geometrik olarak dikdörtgene benzer şekildedir.Parsel üzerinde tek katlı kargir bina bulunmaktadır. Binanın fiziki ömrünü tamamladığı kanaati oluşmuş olup, bina için değer takdiri yapılmamış, arsa değeri yansıtılmıştır. Parselin kuzey batı cephesinin park olması, bu sebeple ana caddeyi görmesi özelliği, değer takdirinde göz önünde bulundurulmuştur.Elbistan Belediyesi İmar Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, konu taşınmazın bulunduğu parsel? 1/1000 ölçekli uygulama imar planında, Konut alanında, ayrık nizam, 3 kat olacak şekilde yapılaşma koşullarına sahiptir. Not: Parselin 71 m2 civarında yola terki vardır.
Kıymeti : 210.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/08/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 15/09/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Yunus Emre Mah. Çeçenistan Cad. Elbistan Adliyesi İcra Müdürlüğü Mezat Salonu-ELBİSTAN/K.MARAŞ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/989 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR