ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramanmaraş Elbistan'da 4+1 daire icradan satılıktır

ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01087375
Şehir : Kahramanmaraş / Elbistan
Semt-Mahalle : TAŞBURUN MAH. / ELBİSTAN
Oda Sayısı : 4+1
: 170
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 9
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

ELBİSTAN KAYNARCA 21.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/376 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2020 14:40
İkinci Satış Günü
:
11.02.2020 14:40
Satış Yeri
:
Köprübaşı Mah. Ceyhan Cami Sok.No:23 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Zemin Kat Milli İrade Toplantı Salonu ELBİSTAN/KAHRAMANMARAŞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ 2017/376 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Kahramanmaraş ili, Elbistan İlçesi, Taşburun Mahallesi, 1977 ada, 1 nolu parselde, A-blokta, binanın 9. Normal katında, 18 numaralı Bağımsız Bölümde, 164/7420 arsa payına sahip, konut vasfındaki taşınmazın tam hissesidir. Taşınmaz, Kahramanmaraş ili, Elbistan ilçesi, Kızılcaoba Mahallesi, Veysel Karani Caddesi, Royal Park Sitesi, A-Blok, No:74/18 adresindedir. Taşınmaz, Final Okullarına 100, Cezaevine 330 ve TOKİ İlkokuluna 740 metre kuş uçuşu mesafededir. Manzaralı bir konuma sahip olan taşınmazın çevresinde, son yıllarda yapılan konut sayısında artış gözlenmiştir. Bölgenin altyapı hizmetlerinden yararlanması tam olup, ulaşım Veysel Karani Caddesi üzerinden 20 dk. ara ile geçen belediye ve özel halk otobüsleri ile sağlanabilmektedir.Taşınmazın parsel bazında yerinin tespiti,fen bilirkişisinin gösterimi ile sağlanmıştır. 1977 ada, 1 Nolu parsel üzerinde A ve B blok isimlerinde iki bina bulunmaktadır. Satışa konu taşınmazın bulunduğu A Blokun yerinin tespiti, Elbistan Tapu Müdürlüğünde bulunan 12.06.2013 tarihli mimari projedeki vaziyet planından sağlanmıştır. A Blok parselin güneyindedir. Değerlemeye konu taşınmazın bulunduğu A Blok, Z+9 normal kattan oluşmakta ve binada 18 B.B. bulunmaktadır.Zemin katta sığınak ve spor salonu mevcuttur. 1.katta 1-2, 2.katta 3-4, 3.katta 5-6, 4. Katta 7-8, 5. Katta 9-10, 6.katta 11-12, 7. Katta 13-14, 8. Katta 15-16 ve 9. Katta 17-18 B.B numaralı meskenler bulunmaktadır. Bina merkezi kalorifer ile ısıtılmaktadır. Binada çift asansör mevcuttur. Binanın dışına mantolama sistemli ısı yalıtımı yapılmıştır. Binanın merdivenleri mermer, merdiven korkulukları alüminyum metal aksamlıdır. Binada yangın merdiveni mevcuttur. Bina girişi, binanın doğusundan zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır. Satışa konu 18 numaralı bağımsız bölüm binanın 9.Normal katındadır. Bina girişine göre, önde-solda-arkadadır. Merdiven çıkışına göre soldadır. Taşınmaz projesine göre 1 salon, 4 oda, 1 mutfak, 2 banyo, wc-lb., antre, hol, kiler ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Konu taşınmazın odaları laminant parke, ıslak mekan döşemeleri seramik, duvarları tavana kadar fayans ile kaplıdır. Oda kapıları ahşap camlı, pencereler PVC, duvarlar saten boyalıdır. Taşınmazın net alanı 149 m2, bürüt alanı 170 m2 dir. Elbistan belediyesi arşivinde bulunan 12.06.2013 tarihli mimari projesi incelenmiş olup, konu taşınmazın katı, kattaki konumu ve alanı projesi ile uyumludur. Belediyede bulunan arşiv dosyasında, konu taşınmazın bulunduğu binaya ait, 31.12.2012 tarih ve 179 numaralı yeni yapı ruhsatı mevcuttur. Elbistan Belediyesi İmar Müdürlüğü?nden alınan bilgiye göre, konu taşınmazın bulunduğu parsel; konut alanında, ayrık nizam, Yençok:6 kat, E:1.80, yoldan 5 ve komşu parsellerden 3er metre çekme mesafeli olacak şekilde yapılaşma koşullarına sahiptir. Not: Parselin yaklaşık 299 m2 yola terki bulunmaktadır.
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : yönetim planı şerhi mevcuttur
1. Satış Günü : 14/01/2020 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 11/02/2020 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : Köprübaşı Mah. Ceyhan Cami Sok.No:23 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Zemin Kat Milli İrade Toplantı Salonu ELBİSTAN/KAHRAMANMARAŞ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/376 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR