ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramanmaraş Elbistan'da 3+1 daire icradan satılıktır

ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01109195
Şehir : Kahramanmaraş / Elbistan
Semt-Mahalle : GÜNEŞLİ MAH. / ELBİSTAN
Oda Sayısı : 3+1
: 155
Bulunduğu Kat : 4
Yayınlandığı Gazeteler

ELBİSTAN KAYNARCA 07.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2807 ESAS
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.02.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
31.03.2020 14:00
Satış Yeri
:
Yunus Emre Mah. Çeçenistan Cad. Elbistan Adliyesi İcra Müdürlüğü Mezat Salonu-ELBİSTAN/K.MARAŞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ

2019/2807 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Kahramanmaraş ili, Elbistan İlçesi, Güneşli Mahallesi, 1513 ada, 9 nolu parselde, binanın 4. Normal katında, 7 numaralı Bağımsız Bölümde, 6/84 arsa payına sahip, konut vasfında, tam hisse oranlı taşınmazdır. Taşınmaz, Kahramanmaraş ili, Elbistan ilçesi, Battalgazi Mahallesi, Barbaros Caddesi, No:40/7 adresindedir. Taşınmaz, Söğütlü Camii ne 350,Gazi Mustafa Kemal Ortaokuluna 220, Eyüp Sultan Camiine 330 metre kuş uçumu mesafededir. Ulaşım yönünden kolay sayılabilecek bir konumda olan bölgenin tüm alt yapı çalışmaları tamamlanmış vaziyettedir. Konut alanı olarak tercih edilen bölgededir.Taşınmazın parsel bazında yerinin tespiti,fen bilirkişisinin gösterimi ile sağlanmıştır. B+Z+6 Normal kat olarak yapılan 13 mesken bulunmaktadır. Binanın girişi, binanın doğusundan zemin kat seviyesinden sağlanmıştır. Bodrum katta kazan dairesi ve sığınak mevcuttur. Zemin katta 1 dükkan normal katlarda, ikişer mesken bulunmaktadır. Bina merkezi kalorifer ile ısıtılmaktadır. Binada asansör mevcuttur. Binanın merdivenleri mermer, merdiven korkulukları alüminyum metal aksamlıdır. Satışa konu 7 numaralı bağımsız bölüm binanın 4. Normal katında, bina girişi yönünde binaya doğru bakıldığında önde-sağda-arkadadır. Merdiven çıkışına göre sağdadır. Taşınmaz 1 salon, 3 oda, 1 mutfak, 2 banyo, wc-lb., antre, hol ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Konu taşınmazın odaları laminant parke, ıslak mekan döşemeleri seramik, duvarları tavana kadar fayans ile kaplıdır. Oda kapıları ahşap camlı, pencereler PVC, duvarlar plastik boyalıdır. Taşınmazın net alanı 137 m2, bürüt alanı 155 m2 dir. Elbistan Tapu Müdürlüğünde bulunan 16.12.2014 tarihli mimari proje incelenmiş olup, konu taşınmazın katı, kattaki konumu projesi ile uyumludur. Elbistan Belediyesinde bulunan arşiv dosyasındaki 21.10.2013 tarihli imar çapına göre, konu taşınmazın bulunduğu parsel, konut alanında ayrık nizam, E=2, yoldan ve komşu parsellerden 5?e metre çekme mesafeli olacak şekilde yapılaşma koşullarına sahiptir. 18.03.2019 tarihinde onaylanan, Elbistan yeni uygulama imar planı hükümlerine göre konu taşınmazın bulunduğu parsel, konut alanda, ayrık nizam 3 kat, yoldan 5 ve komşu parsellerden 3 er metre çekme mesafeli olacak şekilde yapılaşma koşullarına sahiptir.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 31/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Yunus Emre Mah. Çeçenistan Cad. Elbistan Adliyesi İcra Müdürlüğü Mezat Salonu-ELBİSTAN/K.MARAŞ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2807 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR