ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramanmaraş Elbistan'da 2 katlı taş ev ve arsası icradan satılıktır

ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078200
Şehir : Kahramanmaraş / Elbistan
Semt-Mahalle : KARAHASANUŞAĞI MAH. / ELBİSTAN
: 310
Yayınlandığı Gazeteler

ELBİSTAN KAYNARCA 08.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/50 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
159,861 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2020 14:35
İkinci Satış Günü
:
04.02.2020 14:35
Satış Yeri
:
Köprübaşı Mah. Ceyhan Cami Sok.No:23 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Zemin Kat Milli İrade Toplantı Salonu ELBİSTAN/KAHRAMANMARAŞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ

2018/50 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :, Satışa konu taşınmaz Kahramanmaraş ili, Elbistan İlçesi, Karahasanuşağı Mahallesi, Köyiçi Mevkii, 182 ada, 4 nolu parselde 2 katlı taş ev ahır ve arsa vasfındaki taşınmazın tam hissesidir. Karahasanuşağı mahallesinde, 1 ilköğretim okulu, 1 sağlık ocağı, 1 jandarma karakolu bulunmaktadır. Mahallenin şebeke içme suyu ve kanalizasyonu mevcuttur. Elbistan ilçe merkezine 45 km mesafededir. Taşınmaz, 344,72 m2 alana sahip olup 2 KATLI TAŞ EV AHIR VE ARSA vasfındadır. Parselin eni 21 metre, ortalama derinliği yaklaşık 18 metredir. %5-6 eğimli bir alanda olup, geometrik olarak şekilsizdir. Parsel üzerinde, yığma taş ile yapılan zemin+1. Normal kattan oluşan bina bulunmaktadır. Binanın zemin katı bürüt 150, 1. Katı bürüt 160 m2 alana sahip olup toplam bürüt alanı 310 m2 dir. 1. Katta 120 m2 teras bulunmaktadır. Teras alanı, mevcut yapının şerefiye değerine katılmıştır. Yapı 310 m2 olarak değerlendirilmiştir. Ayrıca parsel üzerinde 1 adet 7 yaşında kiraz ağacı bulunmaktadır.Elbistan Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü imar durumu ile ilgili yazıda, konu taşınmazın mücavir alan sınırında, 1/1000?lik imar planı dışındadır.
Kıymeti : 159.861,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 14:35 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 04/02/2020 günü 14:35 - 14:40 arası
Satış Yeri : Köprübaşı Mah. Ceyhan Cami Sok.No:23 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Zemin Kat Milli İrade Toplantı Salonu ELBİSTAN/KAHRAMANMARAŞ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/50 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR