ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramanmaraş Elbistan Kızılcaoba Mahallesi'nde 3+1 mesken icradan satılıktır

ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01027395
Şehir : Kahramanmaraş / Elbistan
Semt-Mahalle : KIZILCAOBA MAH. / ELBİSTAN
Oda Sayısı : 3+1
: 147
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Merkezi Sistem
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

ELBİSTAN KAYNARCA 19.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/702 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.09.2019 14:15
İkinci Satış Günü
:
11.10.2019 14:15
Satış Yeri
:
Elbistan Belediye Başkanlığı Düğün ve Toplantı Salonu - Elbistan Kahramanmaraş (Köprübaşı Mah - Cumhuriyet Meydanı)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ

2018/702 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapu kaydına göre taşınmaz,Kahramanmaraş ili, Elbistan İlçesi, Kızılcaoba Mahallesi, 600 ada 13 nolu parselde, binanın 3. katında, 53/785 arsa payına sahip, 13 numaralı Bağımsız Bölüm sayılı taşınmazın satışa konu hissesi tam olup, aşağıdaki bilgiler bilirkişi raporuna göre yazılmıştır. "Taşınmaz; Kahramanmaraş İli, Elbistan ilçesi, Kızılcaoba Mahallesi, Osmanlı Caddesi, Hakan Apartmanı, No:43/11 adresindedir.

Taşınmaz, Tapu ve Kadastro Müdürlüğüne 210, Sağlık ocağına 190 ve Halk Eğitim Merkezine 420 metre kuş uçumu mesafededir. Bölgenin alt yapı imkanlarından yararlanması tam olup, ulaşım sorunu bulunmamaktadır. Konut alanı olarak tercih edilen bölgededir.Taşınmaz; B+Z+3 Normal kat olarak yapılan binada 15 B.B. bulunmaktadır. Binanın girişi bodrum kat seviyesinden Osmanlı Caddesi üzerinden sağlanmıştır. Bodrum katında kalorifer dairesi, sığınak, kapıcı dairesi, 1 B.B. numaralı mesken ve 2-3 B.B numaralı depolar mevcuttur. Zemin katta 4-5-6, 1. Katta 7-8-9, 2.Katta 9-10-11 ve 3.Katta 112-13-14 bağımsız bölüm numaralı meskenler bulunmaktadır.

Bina merkezi kalorifer ile ısıtılmaktadır. Binada asansör mevcuttur. Binanın dışı plastik boyalıdır. Binanın merdivenleri mermerdir. taşınmaz binanın 3.Normal katında, bina girişi yönünde binaya doğru bakıldığında arkada-solda-sağdadır. Taşınmaz, 1 salon, 3 oda, 1 mutfak, 1 banyo, wc-lb., antre, hol ve 3 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Konu taşınmazın odaları laminant parke, ıslak mekân döşemeleri seramik, duvarları tavana kadar fayans ile kaplıdır. Oda kapıları ahşap, pencereler pvc, duvarlar saten boyalıdır. Net alanı 130 m2, bürüt alanı 147 m2 dir. Elbistan Tapu Müdürlüğü arşivinde bulunan 18.06.2009 tarihli mimari projesi incelenmiş olup, konu taşınmazın katı, kattaki konumu ve alanı projesi ile uyumludur." şeklinde beyanda bulunmuştur.
İmar Durumu : Elbistan Belediyesi İmar Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, konu taşınmazın bulunduğu parsel; Konut alanında, ayrık nizam, 4 kat, % 40, Taks:0.40, yoldan 5, komşu parsellerden 3'er metre çekme mesafeli olacak şekilde yapılaşma koşullarına sahip denilmiştir.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. İstenildiğinde dosyadan görünebilecektir.
1. Satış Günü : 11/09/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 11/10/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Elbistan Belediye Başkanlığı Düğün ve Toplantı Salonu - Elbistan Kahramanmaraş (Köprübaşı Mah - Cumhuriyet Meydanı)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin % 50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin % 50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/702 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR