KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu'nda 4+1 daire icradan satılıktır

KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062364
Şehir : Kahramanmaraş / Dulkadiroğlu
Oda Sayısı : 4+1
: 170
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 10
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 08.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/460 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
385,925 TL
Birinci Satış Günü
:
27.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
24.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
Kahramanmaraş Adliyesi 2. Kat İhale Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ 2019/460 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri :Kahramanmaraş İli, Dulkadiroğlu İlçesi, Yenişehir Mahallesi 1623 ada 8 nolu parsel olup,Zemin Tipi Kat irtifakı, Ana Taşınmaz Nitelik arsadır.B Blok 2. Kat 25 Nolu Bağımsız Bölüm Meskendir. Hissesi 1/1 dir. Kahramanmaraş İli, Dulkadiroğlu İlçesi, Yenişehir Mah. (Yenişehir Mah. Cumhuriyet Bulvarı No: 4), 1623 ada 8 nolu parselde bulunan KÖKER SİTESİ B Blok 2. Kat 25 Nolu Bağımsız Bölüm Meskendir. Köker Sitesi 2. Bodrum Kat+ 1. Bodrum Kat+ Zemin+ Asma Kat+ 7 Normal Kattan oluşan 10 Katlı binadır. Yapı cinsi Betonarme karkastır. Isınma sistemi merkezi sistem kaloriferlidir. Yapı Ruhsat tarihi 22.02.1889 olup İnşaat ruhsatına göre Oturum Alanı 170.00 m2 dir. Her katta 2 adet daire vardır.Girişte antre+ salon+ oturma odası+ yatak odası holü+ ebeveyn yatak odası+ çocuk yatak odası+ çocuk yatak odası+ mutfak+ banyo+ wc+ duş bulunmaktadır. Projede 3 adet balkon olup yerinde mutfak balkonu mutfağa katılmıştır. Oturma odası ile salonun arasındaki duvar kaldırılmıştır. Antreden salona geçişte bir basamak ile inilmekte, antreden yatak odası holüne geçişte de iki basamak ile çıkılmaktadır. Yer döşemesi ıslak hacimler ve mutfak seramik olup diğer mekanlar ahşap parkedir. Duvarlar saten boyadır. Tavan plastik boyadır ve tavanda kartonpiyer vardır. Giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar ahşap, pencereler p.v.c. dir. Wc ve banyo duvarları fayans kaplamadır. Girişte vestiyer, mutfakta tezgah ve dolapları mevcuttur. Alt yapısı vardır ve Belediyenin yol, su, ulaşım, çöp toplama ve benzeri hizmetlerinden faydalanmaktadır. Yapı Kullanma İzin Belgesi tarihi 1992 yılı olup yapı 27 yıllıktır. 21-30 yıllık betonarme karkas yapılarda yıpranma oranı % 25 dir. Yapı Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 2019 yılı yapı yaklaşık birim maliyetine göre 4. sınıf A grubu yapılara girmekte olup m2 birim maliyeti 1.270,00 TL/m2 dir. Çevre duvarı ve açık otoparkı vardır. Hali hazırda kullanılmaktadır.
Yüzölçümü : 4.228 m2
Arsa Payı : 64/4228
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı İmar Planında K8 (Kitle nizam 8 katlı) MİA (merkezi iş alanı ) olarak tanımlıdır.
Kıymeti : 385.925,40 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/11/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 24/12/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2. Kat İhale Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.nun 127.maddesi gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa o adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapu da kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazete de veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer, işbu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlara ilanen tebliğ yerine geçerlidir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/460 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR