KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu'nda 3+1 daire icradan satılıktır

KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01066121
Şehir : Kahramanmaraş / Dulkadiroğlu
Oda Sayısı : 3+1
: 141
Bulunduğu Kat : 4
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 15.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/219 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
140,874 TL
Birinci Satış Günü
:
29.11.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
25.12.2019 10:40
Satış Yeri
:
Kahramanmaraş Adliyesi 2. Kat İhale Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ 2019/219 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş ili Dulkadiroğlu İlçesi Fevzi paşa Mah 940 Ada 52nolu parsel Olup Zemin Tipi kat İrtifakı Ana Taş Nitelik Cinsi ARSA dır B BLOK 4 kat 13 Nolu bağımsız bölüm Meskendir. Hissesi tamdır. IŞIK Apt B BLOK Bodrum kat+1 Zemin kat+3 Normal kat olmak üzere 6 katlıdır.Cinsi Betonarme karkastır. Asansör YOKTUR ısınma sistemi kombili doğal gazlıdır Mutfakta doğal gaz sisstemi vardır Meskenin İnşaat Ruhsatına göre oturum alanı 141m2 olup Cephesi Güney+Kuzeydirdır .Girişte hol+ oturma odası +yatak odası+yatak odası+salon+mutfak+banyo+wc vardır. Salon yatak odasına bakan balkon vardır Yer döşemesi balkonlar banyo wc mutfak seramik Oturma odası yatak odası salon ahşap parke diğer mekanlar duvarlar yağlı boya tavan kireç badanadır. Giriş kapısı çelik iç Kapı doğramaları ahşap pencere doğramları p.v.c dir Mutfak banyo Wc duvar kaplamları fayanstır. Mutfakta tezgâh ve dolap vardır. Halı hazırda oturulmaktadır . Yapı kullanım izni 1988 yılında alınmış olup 31 yıllıktır Ulaşmı kolaydır belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır alt yapısı vardır
Adresi : Fevzi Paşa Mah Işık Caddesi No 26 Işık Apt B Blok 4 Kat No: 13 Dulkadiroğlu / KAHRAMANMARAŞ
Yüzölçümü : 702 m2 Arsa Payı : 9/195
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı imar palanı sınırları içerisinde olup B-4 (bitişik nizam 4 katlı konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 140.874,91 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 29/11/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 25/12/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2. Kat İhale Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.nun 127.maddesi gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa o adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapu da kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazete de veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer, işbu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlara ilanen tebliğ yerine geçerlidir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/219 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR