KAHRAMANMARAŞ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu'nda 2 katlı ev ve arsası mahkemeden satılıktır

KAHRAMANMARAŞ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01197975
Şehir : Kahramanmaraş / Dulkadiroğlu
Semt-Mahalle : ŞEYH ŞAMİL MAH. / SANAYİ
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 28.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/15 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
218,920 TL
Birinci Satış Günü
:
18.09.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
15.10.2020 10:00
Satış Yeri
:
Kahramanmaraş Adliyesi 2. kat mezat (ihale) salonu - Kahramanmaraş Adliyesi 2. kat mezat (ihale) salonu merkez / KAHRAMANMARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KAHRAMANMARAŞ(2.SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/15 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İli, Dulkadiroğlu İlçe, 333 Ada, 20 Parsel, Dulkadiroğlu Mahalle/Köy, Dereli Yolu Mevkii, Taşınmaz Kahramanmaraş ili Dulkadiroğlu ilçesi Dulkadiroğlu Mah. (Şeyh Şamil Mah.) 68001 Sokak No:7 de bulunan mevcut parsel üzerinde halı hazırda yarı bodrum kat zemin kat olmak üzere iki katlı yapı vardır. Cinsi betonarme kargirdir. İki katta mesken olarak kullanılmaktadır. Yarı bodrum kat (bahçe kotu altında) meskenin oturum alanı 138 m²'dir. Girişte hol+salon+mutfak+oturma odası+yatak odası+yatak odası+banyo wc'dir, yer döşemesi seramik, duvarlar plastik boya ve tavan kireç badanadır. Dış kapı demir doğruma, iç kapı doğramaları ahşaptır. Pencereler camlı demir doğramadır. Korkuluk vardır, banyo wc duvarları kaplamaları fayanstır, mutfakta tezgah ve dolap vardır, girişte vestiyer yatak odasında dolap vardır, su ve elektriği vardır, ısınma sistemi sobalıdır, eksik imalat ( çatı kalorifer tesisatı müteferrik işler vb.) vardır, değerini hesaplarken %80 alınacaktır. bahçe kotu altında olduğu için puan açısından 65 puana tekabül eder. Zemin kat meskenin oturum alanı 148 m²'dir. Girişte hol+salon+mutfak+oturma odası+yatak odası+yatak odası+banyo wc'dir. Yer döşemesi karo mozaik, duvarlar plastik boya ve tavan kireç badanadır, dış kapı demir doğrama, iç kapı doğramaları ahşaptır. Pencereler ahşap p.v.c doğramadır. Banyo wc duvar kaplamaları yarım fayanstır, mutfakta tezgah ve dolap vardır, girişte vestiyer yatak odasında dolaP vardır, su ve elektriği vardır, ısınma sistemi sobalıdır, inşaat ruhsatı yoktur, 22 yıllık eksik imalat (çatı kalorifer tesisatı müteferrik işler vb.) vardır, değerini hesaplarken %80 alınacaktır. Evin oturum dışında kalan kısımları bahçe olarak kullanılmaktadır. bahçe duvarı mevcuttur. Ulaşımı vardır, belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Zemin kat olmasından dolayı puan açısından 80 puana tekabül eder.
Adresi : Kahramanmaraş ili, Dulkadiroğlu ilçesi
Yüzölçümü : 308,51 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Uyguluma İmar Planında AT Nizam
Konut Alanında Tanımlıdır.
Kıymeti : 218.920,76 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında Olduğu Gibidir.
1. Satış Günü : 18/09/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 15/10/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2. kat mezat (ihale) salonu - Kahramanmaraş Adliyesi 2. kat mezat (ihale) salonu merkez / KAHRAMANMARAŞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/15 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR