Yazdır

KAHRAMANKAZAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan 3+1 daire vasıflı mesken satışı

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00494866
Şehir : Ankara / Kahramankazan
Semt-Mahalle : ATATÜRK MAH. / KAZAN
Banyo Sayısı : 1
: 103
Oda Sayısı : 3+1
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 26.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İkinci İhale Tarihi : 30.01.2017 11:30
Muhammen Bedeli : 45000 TL
Dosya Numarası : 2016/913 TLMT.
İhale Yeri : Yıldırım Beyazıt mah. Osmanlı Cad. No:57 Kat:2 Kazan Belediyesi Spor Kompleksi Kahramankazan/Ankara
İlk İhale Tarihi : 04.01.2017 11:30
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
KAHRAMANKAZAN
İCRA DAİRESİ
2016/913 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Kahramankazan İlçesi,Atatürk Mah. Ahıska Sok. S.S. Kızılçam Yapı Koop. B Blok Daire 21 Kahramankazan/Ankara adresli, 221164 Ada 5 Parsel ( Eski 1556 Ada, 3 Parsel) 21 nolu Bağımsız Bölüm sayılı taşınmaz., bodrum katındaki 2 meskenden güneydoğu,güneybatı cephesinde olanıdır.Kapalı olduğu için girilemeyen taşınmazın bahçe katındaki açık penceresinden bakılmış ve komşulardan sorulmuş olan taşınmazın 3 oda, 1 salon, Antre, Mutfak, Wc ile banyodan ibaret olduğu,Antre, mutfak,Wc, banyo tabanları seramik, WC, banyo duvarlarının yaklaşık yarısı fayans, diğer duvarlar sıva üzeri badanalıdır.Salon ve 3 odanın tabanları marley kaplıdır.Dış cepheye bakan kapı ve pencereler ahşap doğramalı,ısıcamlı, demir parmaklıklıdır.İç kapılar cilalı pres kapı kanatlıdır.Mutfağa kadar doğalgazı çekili olan meskende doğalgaz aboneliği yoktur.Daire soba ile ısıtılmaktadır.Wc de alaturka seramik hela taşı, seramik lavabo, banyoda, duvarda batarya, seramik lavabo,mutfakta mermer tezgahın alt ve üstünde profil kapaklı ahşap mutfak dolapları vardır.Meskende duvarlar yer yer rutubetlenmiş durumdadır.Tapu kaydında olduğu gibidir.
Yüzölçümü : 103 m2
Arsa Payı : 1/130
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Konut alanı içinde, ayrık nizamlı, Emsali 2,25 Hmax'ının serbest olduğu anlaşılmıştır.
Kıymeti : 45.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 04/01/2017 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 30/01/2017 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Yıldırım Beyazıt mah. Osmanlı Cad. No:57 Kat:2 Kazan Belediyesi Spor Kompleksi Kahramankazan/Ankara
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/913 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR