İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kağıthane Sultan Selim'de 3+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092235
Şehir : İstanbul / Kağıthane
Semt-Mahalle : SULTAN SELİM MAH. / ŞİRİNTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 29.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/466 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250,044 TL
Birinci Satış Günü
:
17.01.2020 15:35
İkinci Satış Günü
:
14.02.2020 15:35
Satış Yeri
:
İstanbul 10. İcra Müdürlüğü Mezat Salonu-B Blok 1.Kat Kapı No:B3-136 Nolu Oda

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ

2018/466 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı: İSTANBUL İl i, KAĞITHANE İlçesi , MERKEZ Mahalle/Mevki , 5027 Ada No , 7 Parsel No , 135,00 Yüz Ölçümlü, Arsa Nitelikli taşınmazın 67/540 hissesi.
Özellikleri: İstanbul İli , Kağıthane İlçesi, Sultan Selim Mahallesi, Sultan Selim Caddesi ile Tanık Sokağın kesiştiği köşede konumlanan ve Tanık sokaktan 2 kapı numarası alan , 5027 ada, 7 parsel parselde mahallen yapılan incelemede : 135 m2 alanlı parsel üzerinde bodrum kat + zemin kat + 4 normal kattan oluşan betonarme binanın yer aldığı görülmüştür. Parselin tamamı üzerine oturan Yapının dış cephe duvarları sıvalı ve boyalı olup zemin katında dükkanı , normal katlarda ise daireleri yer almaktadır. Katlarda genelde birer adet dairesi konumlanmıştır. Zemin kattaki dükkanın Fırın ürünleri -kuruyemiş satış mağazası olarak faaliyet gösterdiği , ön cephesinin camekanlı doğramalı olduğu , zemini seramik kaplamalı olurken , duvar önlerinde teşhir amaçlı raflarının yer aldığı görülmüştür. Binaya Tanık sokak üzerinden demir doğramalı cümle kapısı İle giriş sağlanmaktadır. Katlar arası ulaşım dökme mozaik basamaklı , korkuluklu merdivenle sağlanmaktadır. Katlarda yer alan daireler giriş holü- salon- 3 oda- mutfak-banyo-WC-balkon piyeslerinden oluşmaktadır. Hissedarların aralarındaki fiili bölüşümüne göre 2.normal katta yer alan dairenin borçlu ailesi tarafından kullanıldığı anlaşılmıştır. Burada yapılan incelemede; 2. Normal kattaki daire: 135 m2 alanlı katta konumlanan daire giriş holü- salon- 3 oda- mutfak-banyo-WC-balkon piyeslerinden oluşmaktadır. Yaklaşık 110 m2 kullanım alanlı dairenin iç cephe duvarları sıvalı ve boyalı , salon ve oda zeminleri laminat kaplı , ıslak hacimlerde seramik kaplıdır. Mutfakta mermer tablalı tezgahı mevcut olup tezgah üstü dolaplarının bulunmadığı görülmüştür. Alaturka hela taşlı WC duvarı belirli boy fayans kaplıdır. Banyo duvarı da aynı olup bataryası mevcuttur. Odalardan biri İçinde ayrıca bir adet WC si daha yer almaktadır. Pencereleri çift camlı pvc doğramalıdır. Ana taşınmazda elektrik , su , doğalgaz tesisatı mevcuttur. Binanın onaylı bir projeye ve izne dayanmadan inşa edilmiş olduğu ve bu nedenle tapuda arsa vasıflı gözüken parselde kat irtifakı ve kat mülkiyeti tesis edilemediği kanaatine varılmıştır. Taşınmaz yoğun talep gören SultanBeyazıt Mahallesinde yer alırken , parselin bir cephesi de ana caddeye konumludur. Bölgenin çarşısı bu cadde üzerinde yer almaktadır. Yöre Plazaların yer aldığı Büyükdere Caddesine yakın mesafeli olduğundan talep görmektedir. Bölge kamu hizmetlerinden yararlanırken ulaşım imkanları da çok müsaittir.
Adresi: Sultan Selim Mahallesi, Sultan Selim Caddesi, No:2 Kağıthane / İSTANBUL
İmar Durumu: Kağıthane Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 13.02.2018 tarihli yazısında : Kağıthane İlçesi , Sultan Selim Mahallesi , Tanık Sokak , 5027 ada, 7 parsel sayılı yerin , 31.12.2007 onanlı 1/1000 ölçekli Kağıthane 3. Etap Uygulama İmar Planında B-6 ( bitişik nizam 6 kat) irtifalı , TİCARET alanında kaldığı , 2018 yılı için belirlenen emlak m2 birim değerinin Sultan Selim Cd. İçin 4.204,59 TL olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 250.044,00 TL (Taşınmazın 67/540 hissesi.)
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/01/2020 günü 15:35 - 15:40 arası
2. Satış Günü : 14/02/2020 günü 15:35 - 15:40 arası
Satış Yeri: İstanbul 10. İcra Müdürlüğü Mezat Salonu-B Blok 1.Kat Kapı No:B3-136 Nolu Oda
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları:
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20'si oranında pey akçesini İstanbul 10. İcra Müdürlüğü T.Vakıflar Bankası Çağlayan Adliye Şubesinde bulunan TR140001500158007265092207 İBAN numaralı emanet hesabına T.C. kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar Milli bir bankanın “şartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanların müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 sayılı Kanunun 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satış peşin para iledir; alıcı istediğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Satıştan doğan Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile tahliye ve teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, tapu harcının 1/2'si satış bedelinden karşılanacaktır. Taşınmaz üzerinde ipotek alacağı bulunması halinde, ihale bedeli ipotek alacağını karşılamıyor ise taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenmeyecektir.

3- İpotek sahibi alacaklıların, irtifak hakkı sahiplerinin ve diğer ilgililerin (*) bu taşınmaz üzerindeki haklarını, özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını, dayanağı belgeler ile ilan tarihinden itibaren (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaklardır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacaktır. Bu fark varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.127. Mad. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara ve takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/466 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/11/2019 *Örnek no:27

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR