İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kağıthane Çeliktepe'de 85 m² dubleks daire icradan satılıktır

İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094641
Şehir : İstanbul / Kağıthane
Semt-Mahalle : ÇELİKTEPE MAH. / ÇELİKTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 85
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 04.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1436 ESAS
Muhammen Bedeli
:
370,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.02.2020 14:20
İkinci Satış Günü
:
20.03.2020 14:20
Satış Yeri
:
İstanbul 10. İcra Müdürlüğü Mezat Salonu-B Blok 1.Kat Kapı No:B3-136 Nolu Oda

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ

2019/1436
ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı: İSTANBUL İl , KAĞITHANE İlçe , MERKEZ Mahalle/Mevki , 9524 Ada No , 40 Parsel No , 13/100 Arsa Payı , 160,62 Yüz Ölçümü ,Dubleks daire nitelikli, 1 numaralı Bağımsız Bölümün tamamı.

Özellikleri: Satışa konu taşınmaz, İstanbul İli Kağıthane İlçesi, Çeliktepe (kadastral Merkez) Mahallesi, Tapunun 9524 ada, 40 parsel numarasında kayıtlı, mahallen Mahmut Şevket Paşa caddesi üzerinde 8 dış kapı numarada 160,62 m2 yüzölçümlü anagayrimenkul niteliği 'Beş Katlı Betonarme Bina ve Arsası' olan kat mülkiyeti tesisli, 13/100 arsa paylı zemin kat 1 bağımsız bölüm numaralı ‘Dubleks Daire nitelikli taşınmazın tamamıdır. Satış konusu taşınmazın bulunduğu anagayrimenkul, Betonarme Karkas Statik Sistemde günümüze göre 2. sınıf malzeme ve işçilikle inşa edilmiş olup bodrum kat, zemin kat 3 normal kat ve Çatı katından müteşekkil toplamda 6 kattan oluşmaktadır. Fertek Apartmanına 8 basamak merdiven çıkılarak zemin kattaki çelik konstrüksiyon cümle kapısından girilmektedir. Dış cephesi kompozit malzeme ile kaplanmış olup ortak mahallerdeki zemin kaplamaları ve merdiven basamakları mermerdir. Bodrum katındaki mahaller zemin kattaki dairelerin dubleks bölümlerini oluşturmaktadır. Normal katların her birinde iki daire vardır. 3. Normal kattaki daireler çatı arası piyesilidir. Apartman asansörlü, kaloriferli ve yaklaşık 5 yaşındadır. Keşif esnasında satış konusu zemin kat 1 bağımsız bölüm numaralı dubleks daire gezilip görülmüştür. Daireye mobilyalı zemin kattaki çelik konstrüksiyon kapıdan girilmektedir. Bu kat antre, 2 oda, mutfak, wc mahallerinden oluşmaktadır. Dahili bir merdiven ile inilen alt katında 2 oda, banyo-wc bulunmaktadır. Giriş ve bodrum kattaki dubleks kısımla birlikte brüt 85,00 m2 dir. Odalar laminant parke, ıslak hacimler seramik, duvarlar saten boyalıdır. Mutfakta tezgah altı ve tezgah üstü ahşap dolap mevcuttur. Banyoda lavabo-klozet ve sıhhi tesisat armatürleri vardır. Kapıları panel, Pencereleri ısıcamlı pvc doğramadır. Satış konusu taşınmaz, konum olarak altyapısı inkişaf etmiş ticaret + konut bölgesinde ve kamu hizmetlerinden azamî derecede yararlanmaktadır.
Adresi:Kağıthane İlçesi, Çeliktepe Mahallesi, Mahmut Şevket Paşa CaddesiNo:8 D:1 Kağıthane / İSTANBUL
İmar Durumu: Kağıthane Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğü'nün İstanbul 10. İcra Müdürlüğü'ne yazmış olduğu 13.03.2019 gün E.13649/2335161 sayılı yazılarında; Kağıthane İlçesi, Çeliktepe Mahallesi, 9524 ada, 40 parsel sayılı yerin, 21.07,2008 onay tarihli 1/1000 Ölçekli Kağıthane 6. Etap Uygulama İmar Planında BL- 4 (bitişik nizam, 4 Kat) lejantlı konut alanında kalmakta olduğu; Belirtilmektedir. -
Kıymeti:
370.000,00 TL -
KDV Oranı
: %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 21/02/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 20/03/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri: İstanbul 10. İcra Müdürlüğü Mezat Salonu-B Blok 1.Kat Kapı No:B3-136 Nolu Oda
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1436 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR