MUĞLA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kafaca Mahallesi'nde iki katlı bina icradan satılıktır

MUĞLA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00891370
Şehir : Muğla / Menteşe
Semt-Mahalle : KAFACA MAH. / MENTEŞE
: 250
Bina Yaşı : 4
Binadaki Kat Sayısı : 2
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 08.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/180 Talimat
Muhammen Bedeli
:
268645 TL
Birinci Satış Günü
:
17.01.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
12.02.2019 15:00
Satış Yeri
:
Muğla 1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı Ek Bina Carfoursa Arkası Seba Mobilya Yanı MENTEŞE / MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUĞLA
1. İCRA DAİRESİ

2017/180 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Menteşe İlçe, 2890 Parsel, KAFACA Mahalle/Köy, Karıncalı Mevkii, Kafaca Mahalle merkezine 300 metre, Muğla Kent Merkezine 16 km. uzakta bulunan taşınmaz üzerinde yer alan mesken bina iki katlı, kiremit çatılı, betonarme 108,00 m² oturum, yan ilave ve çıkmalarla toplam 250m² alanlı ve soba ısınmalı olup kot farkı nedeniyle cadde cephesinden tek katlı görünmektedir. Her kat birbirlerinden bağımsız olarak mesken olarak kullanılmaktadır. Bina tek katlı iken yenilenerek iki katlı hale getirilmişti. Bina iyi görünümlü olup mimarlık hizmetlerine esas olan sınıfı 3/A fiili ve fiziki durumuna göre 4 yıllık bir yapı olduğu göz önüne alınarak %10 yıpranma tespit edilmiş, avlu içerisinde 3,00m² alanlı bahçe tuvaleti yapılmış, bahçenin yaklaşık 80,00m² lik kısmına beton dökülerek yol oluşturulmuştur, ayrıca taşınmazınmazın batı cephesine kot farkı nedeniyle yaklaşık 100,00m² isnat duvarı inşaa edilmiştir. Bahçe içerisinde ceviz, zeytin (22 adet),ayva (5 adet), nar (3 adet), erik vişne, badem, asma gibi ağaç ve fidan muhdesat bulunmaktadır. taşınmaz belediye, telefon, elektrik ve su gibi alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Ayrıntılı bilgi için dosyamıza müracaat edilmesi
Adresi :Kafaca Mah. Yayla Mah.Necip Atındal Cad.No:40/1 Ve 40/2 Menteşe / MUĞLA
Yüzölçümü : 854,56 m2
Arsa Payı : TAM İmar Durumu : Meskun Konut Alanı, Ayrık Nizam, 2 kat, 0,60 Emsal Yapılanma şartlarına haiz alanda kaldığı, taşınmazın kamuya terki bulunduğu, imar planına uygun haline geldikten sonra inşaat izni verileceği
Kıymeti : 268.645,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : YABANCILARA YASAK BÖLGE ve 3402 Sayılı Kanunun 22.maddesinin 2.fıkrasının(a)bendi uygulamasına tabidir.
1. Satış Günü : 17/01/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 12/02/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı Ek Bina Carfoursa Arkası Seba Mobilya Yanı MENTEŞE / MUĞLA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/180 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR