İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kadıköy'de 3+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154670
Şehir : İstanbul / Kadıköy
Semt-Mahalle : SAHRAYICEDİT MAH. / SAHRAYICEDİT
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 21.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9642 ESAS
Muhammen Bedeli
:
600,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.04.2020 11:10
İkinci Satış Günü
:
27.05.2020 11:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ

2019/9642 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Kadıköy İlçe, 883 Ada, 83 Parsel, SAHRAYİCEDİT Mahalle/Köy, 18 Nolu Bağımsız Bölüm istanbul ili kadıköy ilçesi, sahrayıcedit mahallesi 883 ada 83 parsel sayılı taşınmazın mahallen sahrayıcedit mahallesi atatürk caddesi halk sok. no: 52 akşit apartmanı adresinde bulunan ve üzerinde 1 bodrum kat zemin kat + 6normal kattan müteşekkil yarık nizam yol altı 1 kat ve yol üstü 7 kat olmak üzere toplamda 8 katlı 1 adet B.A. K sistemde inşa edilmişolan ana taşınmaz yaklaşık 34 yıllıktır. mahallinde binanın bodrum katında ortak alanlar zemin katında bina ana griişi 2 adet dükkan 1 tane daire ve diğer normal katlarda her katta 3 adet daire bulunmaktadır. binanın ana girişi sol yan cepheden salğamkat olup kapısı demir profili cmalı kapıdır. giriş zemini kat arası sahanlıklar ve merdiven zeminrleri mermer döşeli duvarlır plastik boyalıdır. merdiven korkulukları demir profildir. ana taşınmazın dış cephe izolasyonu yoktur. sağ yan cepheden açık otopark alanına girilmektedir. daireler merkezi doğalgaz sistemiyle ısınmaktadır. elektrik ve sıhhi tesisat vardır. bağımsız bölümün özelikleri kıymet takdirine konu olan istanbul ili kadıköy ilçesi sahrayıcedit mahallesi 883 ada 83 parsel sayılı ana taşınmazın üzerindeki binanın 5. normal kat 18 nolu daire nitelikli bağımsız bölümde kadir abaklı ikamet etmekte olup keşif esnasında 18 nolu bağımsız bölüm tarafımızca gezilip görülmüştür. daire ; salon +3 oda + mutfak + banyo+ wc+ antre+ hol ve 3 balkon mahallerinden oluşmaktadır. mutfaktaki balkon mekana dahil edilmemiştir. salon ve yatak odası balkonu katlanabilir camla kapatılmıştır. salon veoda zeminleri lamine parke mutfak ıslak hacimler , antre, hol, ve balkon alanları mermer kaplama duvralr saten boyalı olup tavan kesitlerinde kartonpiyer mevcuttur. pencereler pvc esaslı ısıcamlıdır. iç mekanlara açılan kapılar amerikan panel kapıdır. bayoda duş alanı ve kabini dolapılı lavabo ile ankastre rezarvuarlı asma klozet bulunmaktadır. wc de ankastre rezarvuarlı asma klozet ayaklı lavobo mevcuttur. banyo ve wc zemini ve duvarları tavana kadar mermerdir. greekli armatür ve vitriye elemanlar tamdır. mutfak dolapları mdf üzeri lake kaplı olup tezgah mermerittir. ankastre oçak fırın ve dalvulmaz mevcuttur. mutfak tezgahı mermer alt ve üstü mdf dolaplı olup muftakta ocak doğalgazlıdır. dairenin sıcak su ve ısınma ihtiyacı doğalgazlı kombi kalorifer sistemi ile sağlanmaktadır. daire içi piyeslerin mesken kullanım amacına uygun mimarı düzen içinde günün ihtiyaçlara cevap verecek nitileki ve özelliklere sahip olduğu daire içinin tadilat gördüğü anlaşılmıştışr. davya akonu 18 nolu daire binanın ön cephesine göre 5. kattaki arka cephedeki dairedir. dairede tarafımızca yapılan ölçümlerde satış esas bürt alanı yaklaşık 12,00 m2 dir.
Adresi : İstanbul, İli Kadıköy İlçesi, Sahrayıcedit Mah. Atatürk Mah. Halk Sok.No: 52 Akşit Apartmanıİç Kapı No: 18 883 Ada 83 Parsel Sayılı Yer
Yüzölçümü : 120 m2
Arsa Payı : 126/2568
İmar Durumu : İstanbul Anadolu 10. İcra Dairesinin 2019/9642 (Esas) sayılı dosyası içerisinde bulunan; Kadıköy Belediyesi resmi internet sitesinden alınan imar durumuna istinaden; Kadıköy İlçesi, Sahrayıcedit Mahallesi, 175 pafta, 883 ada, 83parsel sayılı taşınmazın “1/1000 ölçekli 11.05.2006 T.T.'li Uygulama İmar Planı, Plan Notları ile Lejand Tadilleri ve 21.02.2017 T.T.’li Kadıköy Uygulama İmar Planında Donatı Alanları Dışında Yençok:15 Kat Sınırlamasına İlişkin 1/1000 ölçekli İmar Planı Plan Notu ve Lejandı Değişikliğine göreYençok:15 kat, KAKSmax:2.07, TAKSmax:0.35 ve AYRIK nizam yapılanma koşullarında KONUT ALANInda kaldığı, ayrıca parselde veya parsel komşuluğunda tescilli eski eser bulunması halinde K.T.V.K Bölge Kurulundan görüşü alınmadan uygulama yapılamayacağı" anlaşılmıştır.
Kıymeti : 600.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 27/04/2020 günü 11:10 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 27/05/2020 günü 11:10 - 11:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9642 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR