İSTANBUL ANADOLU 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kadıköy'de 3+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037964
Şehir : İstanbul / Kartal
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 10.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/411 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
750,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.09.2019 11:45
İkinci Satış Günü
:
22.10.2019 11:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU 18. İCRA DAİRESİ

2018/411 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışı istenenborçluya ait gayrimenkul, İstanbul ili, Kadıköy İlçesi, Göztepe mahallesi, Ada (500), Parsel (37) nolu, 1.415,00 m2 yüzölçümlü, bahçeli kargir apartman nitelikli taşınmazın 1. Kat (3) nolu daire nitelikli bağımsız bölümüdür. Borçlunun bağımsız bölümdeki hissesi tamdır. Parsel üzerinde Mimarlık hizmetlerine esas, IV.sınıf A grubu yapılardan olan, bodrum kat, zemin kat(asma katlı) ve dokuz normal katlı, betonarme karkas, yaklaşık otuz bir yıl önce inşa edilen ayrık nizam bir bina vardır. Binanın bodrum katında garaj, kalorifer dairesi, sığınak ve kapıcı dairesi, zemin katında iki adet işyeri, normal kat alanlarında ikişer adet daire olmak üzere toplam yirmi adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.
Bahse konu 1. Kat,(3) nolu daire mimari projesine göre, antre, mutfak, salon, üç adet oda, banyo, tuvalet, duş ve üç adet balkon mahalleri bulunmakta ve brüt 140 m2 inşaat alanlıdır. Binanın inşasında standart olduğu kabul edilen vasat malzemeler kullanılmıştır. Bağımsız bölümün ıslak zemin döşemelerinde seramik, oda zemin döşemelerinde ise ahşap malzemeler kullanılmıştır. Binanın, merkezi ,kaloriferli ısıtma sistemi ve asansör tesisatı bulunmaktadır. Belediye alt yapı hizmetleri ve ulaşım imkanı olumlu özellikte olan parseldir.
Adresi : Göztepe Mahallesi Rıdvanpaşa Sokak, Işık Apartmanı, No:6, Kat;1,No:3, Kadıköy / İSTANBUL
Yüzölçümü : 1.415,00 m2
Arsa Payı : 100/2000
İmar Durumu : İmar Durum bilgilerine göre; 11.05.2006 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli, İmar Planında, Plan Notu Tadilatları ve Lejantı Değişikliğine göre, Yençok:15 kat, maxKAKS: 2,07 , maxTAKS:0,35, ayrık nizam “Konut Alanı”nda kısmen de yolda kalmaktadır.İBB Anadolu Yakası Raylı Sistemi Müdürlüğü’nden görüş alınarak uygulama yapılabilir. Parselde veya parsel komşuluğunda tescilli/tespitli eski eser bulunması halinde Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulundan görüş alınacaktır
Kıymeti : 750.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 24/09/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 22/10/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/411 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR