İSTANBUL ANADOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kadıköy Zühtüpaşa Mahallesi'nde 70 m² daire mahkemeden satılıktır

İSTANBUL ANADOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01033480
Şehir : İstanbul / Kadıköy
Semt-Mahalle : ZÜHTÜPAŞA MAH. / FENERYOLU
: 70
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 01.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/103 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
600,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
29.11.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU


2017/103 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Kadıköy İlçe, Zühtüpaşa Mahalle/Köy, 992 Ada, 42 Parsel, 108/928 arsa paylı,6 Nolu Bağımsız Bölümün tamamı. Mahallen Fenerbahçe Mahallesi Bağdat Caddesi no:68 deki Aray Apartmlanı olarak isimlendirilen binanın 1. Kat 6 nolu daire nitelikli bağımsız bölümdür. Parsel üzerinde yaklaşık 55 yıl önce inşa edilen bodrum kat zemin kat ve 3 normal katlı bitişik nizam betonarme kargir sistemde inşa edilen bitişik nizam bir bina vardır. Bahse konu daire bina girişini sağ tarafında konumlu, koridor, salon, oda mutfak, banyo tuvalet ve balkon mahalleri bulunmakta olup 70 m2 alanlıdır. Bağımsız bölümün inşasında standart olduğu kabul edilen vasat altı malzemeler kullanılmış olup, oda zemin döşemeleri ahşap parke ve pvc eseslı malzeme ile, ıslak zemin döşemeleri ise seramik malzemeyle kaplanmıştır. Asansör tesisatı bulunmamatadır. Belediye alt yapı hizmetleri ve ulaşım imkanları olumlu özellikteki olan parseldir.
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli imar planı, plan notu tadilatları ile 21/02/2017 t.t'li 1/1000 ölçekli uygulama imar planı plan notu ve lejandı değişikliğine göre Hmax:18,00 metre, maxTaks:0,25 ayrık nizam ticaret+konut alanında kalmaktadır. Ancak parsel ölçüleri mer-i plan şartlarını sağlayamadığından H:5 kat irtifalı blok etüdü düzenlenmiştir. Bitişiğindeki kadastral alan ile tevhid edilmesi gerekmektedir. 21/02/2017 t.t.'li 1/1000 ölçekli uygulama imar planı plan notu ve lejandı değişikliğine askı süresinde itiraz bulunmaktadır.
Kıymeti : 600.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki mevcut ipotek yüküyle birlikte satılacaktır. Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/11/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 29/11/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/103 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR