İSTANBUL ANADOLU 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kadıköy/Suadiye mahallesi'nde 4+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00927409
Şehir : İstanbul / Kadıköy
Semt-Mahalle : SUADİYE MAH. / SUADİYE
Oda Sayısı : 4+1
: 140
Bulunduğu Kat : 6
Binadaki Kat Sayısı : 18
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 11.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/91 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,900,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.02.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
19.03.2019 14:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU 6. İCRA DAİRESİ

2018/91 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Kadıköy İlçe, Suadiye mahallesi, 531 Ada, 69 Parsel, 1.826,62 m² yüzölçümlü arsa üzerinde inşa edilmiş 16 katlı çatı arası olan betonarme bina ve arsası nitelikli taşınmazın 4824/150400 arsa payına sahip 6. kat 14 Nolu Bağımsız Bölüm Gayrimenkul mahallen Suadiye Mahallesi, Tonozlu Sokak üzerinde bulunan 8 kapı numaralı Deniz Rezidans isimli apartmanın 6. Katında bulunan 14 Numaralı Dairelerdir.
Binada elektrik, su ve doğalgaz abonelikleri bulunmaktadır. Bina 3 Bodrum + Zemin kat + 14 Normal kat ve Çatı katından oluşmaktadır. Bina girişi Zemin kat seviyesinden ve bina ön cephesinden yapılmaktadır. Bina dış cephesi ısı yalıtımlı kompozit levha olup bina içi ve merdiven zemini mermer kaplı olup asansör bulunmaktadır. Tüm belediye hizmetlerinden faydalanır konumdadır. Merkezi konumlu olup Bağdat caddesine yürüme mesafesindedir. Bina arka cephesinde açık otopark alanı bulunmaktadır. Bodrum katında kapalı otopark bulunmaktadır.
6. Kat 14 Numaralı Daire: Antre, Hol, Salon, Mutfak, biri banyolu 4 Yatak Odası, Banyo-Wc ve Balkon mahallerinden oluşmaktadır. Daire 4+1 Kullanımlı olup net 116,94 m2 takribi brüt 140,00 m2 dairedir. Daire içi kullanılan malzemeler ve dairenin mevcut durumu ; Antre, Koridor zemini seramik kaplamalı duvarları alçı üzeri boyaldır. Salon zemini parke kaplı duvarları saten alçı üzeri boyalı, tavanı kartonpiyerlidir. Mutfak zemini seramik kaplamalıdır. Mutfak alt ve üst ahşap dolapları olup mutfak tezgahı bulunmaktadır. Tüm yatak odalarının zemini parke kaplamalıdır. Banyo zemini ve duvarları seramik kaplamalıdır. Duş Alanı, lavabo veklozet bulunmaktadır. Daire giriş kapısı çelik kapı, daire tüm camları pvc doğramalı ısı camlıdır. Salon ve odaların camı yere kadar olup fransız tip balkonludur. Salondan erişimli zemin seramik kaplı cam korkuluklu balkon bulunmaktadır.Genel olarak kaliteli malzeme ve işçilikle inşa edilmiş dairedir.
Adresi : Suadiye Mah. Tonozlu Sk. No:8 Deniz Rezidans Apt. Kat:6 D:14 Kadıköy / İSTANBUL
Yüzölçümü : 140,00 m² brüt (116,94 m² net)
Arsa Payı : 4824/150400
İmar Durumu : Kadıköy İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün E-İmar Sorgulamasından, Kadıköy, Suadiye Mah. 531 ada 69 parsel sayılı yer; 11.05.2006 t.t.’li 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı, Plan Notu Tadilatları ve Lejandı Değişikliğine göre Yençok:15 Kat, maxKAKS:2.07, maxTAKS:0.35 Ayrık Nizam Konut Alanında, kısmen de yolda kalmaktadır.
Kıymeti : 1.900.000,00 TL
KDV Oranı :Konut finansmanından kaynaklı alacak olduğundan KDV'den muaftır.
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 20/02/2019 günü 14:20 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 19/03/2019 günü 14:20 - 14:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/91 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR