İSTANBUL ANADOLU 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kadıköy Osmanağa Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01129581
Şehir : İstanbul / Kadıköy
Semt-Mahalle : OSMANAĞA MAH. / OSMANAĞA
Oda Sayısı : 2+1
: 71
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 09.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/103 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.03.2020 14:05
İkinci Satış Günü
:
24.04.2020 14:05
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU 5. İCRA DAİRESİ

2019/103 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli, Kadıköy İlçesi, Osmanağa Mah. 39 Ada 13 Parsel Nolu Taşınmaz 141 m2 yüzölçümlü altında üç dükkanı olan bahçeli kargir apartman vasıflıana taşınmazda kain 2/8 arsa paylı 1. kat 3 bağımsız bölümlü daire vasıflı taşınmaz satılacaktır. Taşınmaz parsel üzerinde tek bir bina olarak yer almaktadır. Taşınmazın adresi bilirkişilerce dosyaya : Osmanağa Mah. Söğütlüçeşme Cad. Apt No:168 Kat:1 Daire:3 Kadıköy İstanbul şeklinde olduğu bildirilmiştir. Bina bilirkişilerce incelenen mimari projesine göre ve yerinde zemin üç normal katlı olarak tasarlanmış ve betonarme karkas tarzda akrilik esaslı boya malzeme dış cephe kiremit çatılı şekilde inşaa edilmiştir. Mimari projesine göre zemin katta iki dükkan normal katlarda her katta bir daire olmak üzere binada 5 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi projesinde ve yerinde birinci normal kattan ve kuzey cepheden sağlanmaktadır. Ana bina dahilinde elektrik, sıhhi tesisat ve doğalgaz tesisatı ikmal edilmiştir. Bina merdiven basamakları ve sahanlıklar beton, merdiven korkulukları demir doğramadır. Binada asansör bulunmamaktadır. Üç bağımsız bölümlü daire mimari projesine göre birinci katta tek olarak yer almaktadır. Taşınmaz 71,00 m2 net, 77,00 m2 brüt alanda projesine göre salon, mutfak, banyo, iki oda, bir balkon hacimlerinden oluşmakta olup mevcut kullanımda iç mahallerde değişiklik yapılmış olup merdiven kovası bina dışından devam edilip merdiven kovası bina içine dahil edilmiştir. Ayrıca balkonun 3,5 m2 alan kısmı kullanım alanına dahil edilmiştir. Mevcut kullanımda daire ofis olarak kullanılmakta olup salon, iki oda, mutfak, banyo, WC 'den oluşmaktadır. Tüm zeminler seramik duvarlar saten boyalı, banyo WC duvarları fayans kaplı olarak banyosunda sıhhi tesisat armatülleri ile tamamlayıcı aksesuarları mutfakta sabit tezgah ile mutfak dolapları bulunmaktadır. Pencereler pvc ,giriş kapısı çelik iç kapıları amerikan panel kapıdır. Bilirkişi tarafındanKadıköyTapu Müdürlüğünde binaya ait 31/12/1968 yılına ait kat irtifakı projesi incelenmiş olup taşınmazın bulunduğu ana binaya ait ruhsat ve yapı kullanma belgesine rastlanmamıştır. Dosyasında söz konusu daire ile alakalı balkonun ara duvarının kaldırılarak içeri dahil edilmesi sebebiyle 04/09/2017 tarihli encümen yıkım kararı bulunmaktadır. Yıkım kararının gerçekleştirilmediği bilirkişilerce tespit edilmiştir.Satışa konu taşınmazın 1/500 ölçekli çapı arazide belirgin sabit noktalardan istifade ile arz üzerine aplike edildiğindeTaşınmazın alanı, boyutları, bulunduğu semt ve mevki itibariyle yerine aynen uygun olduğu bilirkişilerce tespit edilmiştir.
Adresi : Osmanağa Mah. Söğütlüçeşme Cad. Apt No:168 Kat:1 Daire:3 Kadıköy İstanbul
Yüzölçümü : 141,00 m2
Arsa Payı : 2/8
İmar Durumu : 24/05/1972 tasdik tarihli 1/500 ölçekli Rasimpaşa 2. Etap planına göre h:18,50 m, bitişik nizam "iskan alanı" 'nda kalmaktadır.
Kıymeti : 500.000,00 TL
KDV Oranı : %1 (Tescil tarihinde KDV oranlarında değişiklik meydana gelmesi halinde güncel oranı üzerinden KDV Tahsil edilecektir.)
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydındakigibidir.
1. Satış Günü : 27/03/2020 günü 14:05 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 24/04/2020 günü 14:05 - 14:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/103 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 7- Satış ilanı tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililere de tebligat yerine geçeceği ilan olunur. 07/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR