İSTANBUL ANADOLU 23. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kadıköy/Merdivenköy Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 23. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037365
Şehir : İstanbul / Kadıköy
Semt-Mahalle : MERDİVENKÖY MAH. / MERDİVENKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Bulunduğu Kat : 13
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 09.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/636 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
728,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.10.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
27.11.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU 23. İCRA DAİRESİ

2018/636 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : İstanbul ili, Kadıköy ilçe, Merdivenköy Mahallesi, 3408 Ada, 3 Parsel, B blok, 13. Kat, 206 Nolu Daire vasıflı Bağımsız Bölüm.
İmar Durumu: İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün 09/11/2018 tarihli yazısında bu parselin konut alanında kaldığı gösterilmiştir.
Gayrimenkulün Durumu: Bilirkişi raporunda:''Gayrimenkul Kadıköy ilçesi Merdivenköy mahallesi Seyhan sokak üzerindedir. İmar planında konut alanı olarak görülmesine rağmen alt katlar işyeri olarak yapılmıştır. Gayrimenkul kentsel dönüşüm alanında yeni planlanan alanlarda ve yeni gelişen, tutulan hareketli bir bölgede bulunmakta olup, Mustafa Saffet Anadolu Lisesine, Özel Göztepe Hastanesine, 29 Ekim İlkokuluna, Medeniyet Üniversitesi Merdivenköy Polikliniğine, E-5 karayoluna, 200-800m mesafededir. Resmi binalara yakan olmamakla beraber ulaşımı rahat ve kolaydır. Su, elektrik, doğalgaz, ulaşım, alt yapı ve her türlü belediye hizmetlerinden yararlanır durumdadır.
Gayrimenkulün Yapı Şekli ve Fiili Durumu: Gayrimenkulün mahallinde yapılan inceleme, ölçüm ve tispitlerde güvenlik kontrollü A, B ve C blok ve B.A.K. olarak iyi malzeme ve işçilikle yapılmış 2 yaşında üç bina mevcuttur. Binalar ayrık nizamda yapılmıştır. Ayrıca kapaı otopark mevcuttur. Binaların dışı yalıtımlı, sıvalı ve boyalıdır. Bina giriş kapısı alüminyum doğrama, merdiven girişleri, merdivenler ve ortak alanlar mermer kaplı, paslanmaz korkulukludur. Binada katlara çıkmak için asansör mevcuttur.
B Blok 13. Kat 206 nolu Bağımsız Bölüm Özellikleri: Söz konusu daire antre, mutfak, salon, 3 yatak odası, ebeveyn banyosu, banyo-wc olarak yapılmış olup net alan 120.00m2'dir. Antre ile mutfak tabanı seramik kaplı, duvarlar ve tavan alçı sıva saten boyalıdır. Mutfak tezgahı mermerit olup altında ve üstünde MDF dolaplar vardır. Salon ve yatak odaları tabanı laminant parke, duvarlar ve tavan alçı sıva saten boyalıdır. Banyo ile ebeveyn banyosu tabanı ve duvarlar seramik kaplı olup, lavabo, klozet ve duşakabin mevcuttur. Daire dış kapısı çelik, iç kapıları ahşap panel kapı, pencereler PVC doğramadır. Isıtma doğalgaz merkezi sistem olup elektrik, su tesisatı döşenmiştir.''denilmiştir.
Adresi : Merdivenköy,Seyhan Sok. (Brooklyn Park Sitesi) Kadıköy / İSTANBUL
Arsa Payı : 1830/936520
Kıymeti : 728.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : TEDAŞ lehine 99 yıllık kira sözleşmesi, haciz, ipotek şerhleri bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 23/10/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 27/11/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/636 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR