İSTANBUL ANADOLU 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kadıköy Kozyatağı'da 66 m² daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094815
Şehir : İstanbul / Kadıköy
Semt-Mahalle : KOZYATAĞI MAH. / KOZYATAĞI
: 66
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 04.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/347 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2020 15:15
İkinci Satış Günü
:
10.02.2020 15:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 11. İCRA DAİRESİ

2019/347 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
İstanbul İli, Kadıköy İlçesi, Bostancı Mahallesi, Körkuyu Mevkii, 1335 Ada, 172 Parsel, Zemin kat, B/ 2 nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın bulunduğu bina1.744,00 m2 alanlı arsa üzerinde ayrık nizam "ARSA" niteliğinde, betonarme yapı tarzındadır. Taşınmazın bulunduğu bina, 2 bodrum kat, zemin kat, 12 normal kat olmak üzere toplam 15 katlıdır. Söz konusu bina kapsamında açık yüzme havuzu, kapalı otopark, peyzaj düzenlemesi bulunmaktadır. Söz konusu binanın mimari projesine göre, 2.bodrum katında, sığınak, otopark, 1.bodrum katında, kazan dairesi, sığınak, su deposu, teknik alanlar, zemin katında, 3 adet daire, 2 adet bina girişi, 12 normal katın her birinde 4'er adet daire olmak üzere toplam 51 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın dış cephesi, dış cephe boyalı ve kompozit kaplamadır. Binaya giriş demir doğrama kapı, merdivenler mermer, duvarları saten boyalıdır. Binada 4 adet asansör ve yangın merdiveni bulunmaktadır. Söz konusu bina yaklaşık olarak 4 yıllık bir yapıdır. Bina girişi sokağa göre sol (kuzeydoğu) cephesinden sağlanmaktadır. Kıymet Takdiri yapılan bağımsız bölüm; zemin kat, 2 no'lu mesken, bina girişine göre zemin katta bina girişine göre sağ ve ön cephede yer almaktadır. Mimari projeye göre zemin katta net 66,37 m2 alanda salon, mutfak, antre, hol, banyo, balkon ve zemin teras hacimlerinden oluşmaktadır. Mahal kullanımında balkon odaya çevrilmiş, zemin terası da kot farkından dolayı balkon gibi yapılmıştır.Salon ve odaların zemin döşemeleri ahşap parke kaplı, duvarları alçı sıva üstü saten boyadır. Antre, mutfağın ve ıslak hacimlerin zemin döşemesi seramik kaplama, koridorun ve mutfağın duvarları alçı sıva üzeri saten boya, ıslak hacimlerin ise duvarları fayans kaplıdır. Mutfak mahallinde ahşap mutfak dolapları ve mermer mutfak tezgâhı bulunan taşınmazın, giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları eski ahşap kapı ve pencere doğramaları PVC'dir.
Adresi : Kozyatağı Mah.Kozyatağı Sok.No:20/2 Kadıköy / İstanbul
Yüzölçümü : 1.744 m2 (Ana taşınmaz)
Arsa Payı : 2646/144000
İmar Durumu : Kadıköy Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü?nün 10.06.2019 tarihli, E-İmar sayılı belgesine göre; Söz konusu parsel; 11.05.2006 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı, Plan Notu Tadilatları ve Lejandı Değişikliğine göre, Yençok: 15 kat, maxTAKS: 0.35, maxKAKS: 2.07, Ayrık Nizam, Konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 500.000,00 TLKDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : -
1. Satış Günü : 14/01/2020 günü 15:15 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 10/02/2020 günü 15:15 - 15:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim ve tescilmasraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/347 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR