İSTANBUL ANADOLU 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kadıköy/Kozyatağı Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925480
Şehir : İstanbul / Kartal
Oda Sayısı : 3+1
: 87
Bulunduğu Kat : 6
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 06.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/34274 Esas
Muhammen Bedeli
:
575000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.02.2019 15:30
İkinci Satış Günü
:
12.03.2019 15:30
Satış Yeri
:
İstanbul Anadolu Adliyesi Satış (Mezat)Salonu Kartal/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU11. İCRA DAİRESİ

2018/34274 Esas
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : GAYRİMENKULUN TAPU SİCİL KAYDI :
İstanbul İli, Kadıköy İlçesi, Kozyatağı Mahallesi, 3142 ada, 199 parsel sayılı, 980,00 m² arsa miktarlı ve Bodrum Zemin Dokuz Normal Katlı Yirmi Bağımsız Bölümlü Bahçeli Kargir Apartman olan ana taşınmazın üzerindeki binanın, 6. kat, 13 no’lu, 15/300 arsa paylı ve daire nitelikli bağımsız bölümünün TAM hissesi
GAYRİMENKULÜN İMAR DURUMU:
Dosyasında mevcut; Kadıköy Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 15.11.2018 tarihli, E-İmar sayılı belgesine göre; Söz konusu parsel, 1/1000 ölçekli, 11.05.2006 t.t.’li Kadıköy Merkez E-5 (D100) Otoyolu Ara Bölgesi Uygulama İmar Planı Ve Plan Notları İle Lejand Tadilleri ve 21.02.2017 t.t.li Kadıköy Merkez E-5 (D-100) Otoyolu Ara Bölgesi Uygulama İmar Planında Donatı Alanları Dışında Kat Sınırlamasına İlişkin Plan Notu Ve Lejandı Değişikliği kapsamında, Yençok: 15 kat, Taks:0.35, Kaks:2.07 yapılanma şartlarında, “Konut Alanı”nda kalmaktadır.
ANA GAYRİMENKULÜN KONUMU, ULAŞIMI VE ÇEVRE BİLGİLERİ :
Taşınmaz, İstanbul İli, Kadıköy İlçesi, 19 Mayıs Mahallesi, Mercan Sokak, No:10, D:13 posta adresinde yer almaktadır. Bölgede teknik altyapılar tamamlanmış olup, kamu hizmetlerinden istifade tamdır. Sosyal açıdan orta gelir grubuna hitap eden bir yerleşim yeridir. Söz konusu bölgede ticari alanlar cadde üzerlerindeki binaların zemin katlarında yer almakta olup, normal katları ise yoğun bir şekilde mesken nitelikli gelişmiştir. Yakın çevresinde Cemal Diker İlkokulu, Carrefour Avm, Kozyatağı Metro İstasyonu, Kriton Curi Çamlık Parkı yer almaktadır. Taşınmazın önemli ulaşım ve merkezlere uzaklığı; D100 Karayolu 250 m, Anadolu Otoyolu 3 km, Sabiha Gökçen Havaalanı 30 km, Kadıköy Belediyesi 6 km'dir.
ANA GAYRİMENKULÜN ÖZELLİKLERİ :
Şatışa konu bağımsız bölümün bulunduğu bina 3142 ada, 199 parsel no.lu ve 980,00 m2 alanlı arsa üzerinde ayrık nizam “BODRUM ZEMİN DOKUZ NORMAL KATLI YİRMİ BAĞIMSIZ BÖLÜMLÜ BAHÇELİ KARGİR APARTMAN” niteliğinde, betonarme yapı binada yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina bodrum kat, zemin kat, 9 normal kat olmak üzere toplam 11 katlıdır. Söz konusu binanın mimari projesine göre, bodrum katında, kazan dairesi, sığınak, kapıcı dairesi, zemin katında, 2 adet dükkan, bina girişi, normal katların her birinde 2 şer adet daire olmak üzere toplam 20 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın dış cephesi dış cephe boyalıdır. Binaya giriş kapısı demir doğrama kapı, merdivenler mermer, duvarları saten boyalıdır. Binada 2 adet asansör ve yangın merdiveni bulunmaktadır. Söz konusu bina yaklaşık olarak 32 yıllık bir yapıdır. Bina girişi sokağa göre ön (güneybatı) cephesinden sağlanmaktadır. Söz konusu bina orta işçilik ve malzeme ile yapılmıştır.
BAĞIMSIZ BÖLÜMÜN ÖZELLİKLERİ :
Satışa konu olan 6.normal kat, 13 nolu daire, bina girişine göre sol cephede kalan dairedir. Mimari projeye göre normal katta net 87 m2 alanda salon, mutfak, 3 oda, antre, banyo, wc ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Hali hazırda söz konusu taşınmaz borçlu mal sahibi Faruk Zorlu tarafından kullanılmaktadır. Salon ve odaların zemin döşemeleri laminant parke kaplı, duvarları alçı sıva üstü saten boyadır. Antre, mutfağın ve ıslak hacimlerin zemin döşemesi fayans kaplama, koridorun ve mutfağın duvarları alçı sıva üzeri saten boya, ıslak hacimlerin ise duvarları fayans kaplıdır. Mutfak mahallinde lamine mutfak dolapları ve granit mutfak tezgâhı bulunan taşınmazın, giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları Amerikan panel kapı ve pencere doğramaları PVC'dir.
TAŞINMAZIN KAYDINDAKİ ŞERHLER
Tazınmazın Kaydındaki gibidir.
Kıymeti : 575.000,00 TL (-BEŞYÜZYETMİŞBEŞBİN)-TL
KDV Oranı : % 1
1. Satış Günü :12.02.2019 Tarih Saat : 15:30 - 15:40
2. Satış Günü :12.03.2019 Tarih Saat : 15:30 - 15:40
Satış Yeri :İstanbul Anadolu Adliyesi Satış (Mezat)Salonu Kartal/İSTANBUL -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/34274 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03.01.2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR