İSTANBUL ANADOLU 20. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kadıköy Hasanpaşa'da 2+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 20. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063191
Şehir : İstanbul / Kadıköy
Semt-Mahalle : HASANPAŞA MAH. / EĞİTİM
Oda Sayısı : 2+1
: 65
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRSES 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/59 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.12.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
30.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 20. İCRA DAİRESİ

2019/59 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli, Kadıköy İlçesi, 985 Ada, 5 Parsel, Osmaniye Mahallesi 1. Kat 4 Nolu Bağımsız Bölüm sayılı taşınmaz. Taşınmaz bölge olarak Hasanpaşa Mahallesinde, D-100 karayolunun 50 M. güneyindedir. D-100'den otobüs - minibüs-dolmuşlar ile toplu taşıma imkanı bulunmakta, ayrıca Acıbadem Metro İstasyonuna 50 M. mesafededir. Bulunduğu bina 29 yaşında, bir zemin, iki normal katlı betonarme bir binadır. Binanın yeni Deprem Yönetmeliğine uygun bir taşıyıcı sistemi bulunmadığı değerlendirilmiştir. Dış cephesi ısı yalıtımlı sıva üzeri boya, pencereleri çift camlı PVC'dir. Bina giriş kapısı yağlı boyalı demir, bina giriş holü paledyen mermer, merdivenler Marmara mermer, korkulukları yağlı boyalı demirdir. Binada asansör bulunmamakta, ısınma doğalgaz kombi ile sağlanmaktadır. Belediyenin tüm altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.Binada genel olarak kullanılan malzeme ve işçilik yapıldığı yıldan kalma vasat, bina geneli bakıma muhtaç durumdadır. Daire giriş kapısı ahşap göbekli çelik , giriş holü, mutfak , koridorlar, salon ve odalar laminat parkedir. Salondaki açık mutfağın dolapları suntalam, tezgahı laminat, alt-üst dolap arası seramiktir. İç kapılar lake panel, duvarlar saten boyalıdır. Banyosu yenilenmiş olup, kabinli duş teknesi mevcuttur. Daire geneli kullanılan malzeme ve işçilik kalitesi vasat, daire orta bakımlıdır. 2 oda, 1 salon, açık mutfak, banyo ve balkondan ibaret dairenin kullanım alanı net 65 m2'dir.
Adresi :Boyacı Mehmet Sok No: 14 Hasanpaşa Mah. Kat:1 Bağımsız Bölüm: 4
Kadıköy / İSTANBUL
Yüzölçümü : 201 m2
Arsa Payı : 20/100
İmar Durumu :Var (14.041999 onaylı 1/1000 ölçekli Kadıköy D-100 Güneyi Revizyon İmar Planı ve Plan Notu Tadilatlarına göre H:12.50 m, bitişik nizam yapılanma şartlarında Konut Alanında ve yol da kalmaktadır. Bitişiğindeki kadastral alan ile tevhit edilmeden uygulama yapılamaz. Konu yer 21/06/2009 onaylı 1/1000 ölçekli Kadıköy-Kartal Raylı Taşıma Sistemi Uygulama imar planı değişikliğinde kalmakta olup İ.B.BRaylı Sistem Müdürlüğünden görüş alınması gerekmektedir. Ayrıca 5 parsel 20.04.2016 onaylı 1/1000 ölçekli İstanbul Boğazı Karayolu Gçiş Tüneli Revizyon Uygulama İmar Planında kaldığından Karayolları Genel Müdürlüğünden görüş alınacaktır.)
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 03/12/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 30/12/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat
KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır. 4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/59 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR