İSTANBUL ANADOLU 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kadıköy/Feneryolu Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094442
Şehir : İstanbul / Kadıköy
Semt-Mahalle : FENERYOLU MAH. / FENERYOLU
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Bulunduğu Kat : 8
Binadaki Kat Sayısı : 11
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 04.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/318 Talimat
Muhammen Bedeli
:
850,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.01.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
17.02.2020 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu , İstanbul Anadolu Adalet SarayıKartal / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU 16. İCRA DAİRESİ

2019/318 Talimat
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI : İstanbul İli, Kadıköy İlçesi, Tuğlacı Başı Mahallesi, 589 Ada 354 Parselde kain kat mülkiyetli, 24/1000 Arsa Paylı, 2.135,00 m2 Ana Taşınmaz yüz ölçümlü, A Blok 8. Kat 19 Bağımsız Bölüm No'lu Daire nitelikli taşınmaz.
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Satışı yapılacak olan taşınmazın bulunduğu Hakim Nusret Bey Apartmanı isimli ana bina; bodrum + zemin + 9 normal kattan ibaret 11 katlı, iki bloklu, bahçeli betonarme karkas apartman olup dış cephesi sıvalı-boyalı, üzeri çatı üstü kiremit ile kaplı ve zemin kattan sonra 1.10 m. kadar çıkmalıdır. Binaya yol trotuarından demir doğramalı camekanlı kapıdan sonra 7 basamak ile zemin kattan A ve B Blok'lara demir doğramalı camekanlı kapıdan girilmekte olup binanın bodrum katta sığınak ve kalorifer dairesi, zemin katta dükkanlar vardır. A-Blok'ta katlar arası mermer basamaklı, demir korkuluklu ve ahşap küpeşteli merdivenleri, zemin katın arka cephesinde bir daire, normal katlarda ikişer daire olup elektrik, su, merkezi sistem kalorifer ve asansör teşkilatı mevcuttur. Hakim Nusret Bey Apartmanı A-Blok 8. Kat 19 Bağımsız Bölüm No'lu Daire nitelikli taşınmaz; söz konusu mezkur gayrimenkul kapalı olduğundan emsal olacak daire özelliğinden ve mahallinde yapılan tetkik, araştırma ve incelemelerden; dairede giriş holü, koridor, mutfak, banyo, wc, salon ve üç oda olup 110 m2 miktarlıdır. Giriş holü ve koridor zeminleri mermer, salon ve odaların zeminleri ahşap parke, duvarları boyalı, mutfak zemini mermer, duvarları fayans, üzeri granit kaplı mutfak tezgahı ve dolapları, banyoda duşa kabinli küvet, klozet, lavabo, wc de alaturka tuvalet taşı ve lavabo vardır. Dairenin kapıları üzeri boyalı ahşap, pencereleri pvc doğramalı ve panjur ile muhafazalı olup cümle giriş kapısı çelik kapıdır. Mutfak ve oda önünde alüminyum doğramalı camekanlı, salon önünde demir korkuluklu ve panjur ile muhafazalı balkonları vardır. Daire dış cepheli olup elektrik, su ve kalorifer tesisatı mevcuttur.
Adresi : Feneryolu Mah. Gedikli Sok. No:27 Hakim Nusret Bey Apt. A Blok K:8 D:19
Kadıköy / İSTANBUL
Arsa Payı : 24/1000
Kıymeti : 850.000,00 TL
KDV Oranı : % 1
İmar Durumu : Kadıköy Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğü'nün E.252723 sayılı cevabi yazısı ile; söz konusu taşınmaz, 1/1000 ölçekli, 11.05.2006 tasdik tarihli, Uygulama İmar Planı, Plan Notu Tadilatları ve Lejandı Değişikliğine göre Yençok:15 Kat, MaxKAKS:2.07, MaxTAKS:0.35, Ayrık Nizam Konut Alanında, kısmen de yolda kalmaktadır denilmektedir.
Kaydındaki Şerhler : Beyan ; 20/09/1979 Tarih : Yönetim Planı. Diğer mükellefiyetler tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 21/01/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 17/02/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu , İstanbul Anadolu Adalet SarayıKartal / İSTANBUL
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. İş bu satış ilanı tapuda adı geçen ilgililere tebliğ imkansızlığı durumunda ilanen tebliğ yerine (İİK. 127 mad.) kaim sayılacaktır. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/318 Talimat sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 28/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR