İSTANBUL ANADOLU 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kadıköy Fenerbahçe'de 3+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094088
Şehir : İstanbul / Kadıköy
Semt-Mahalle : FENERBAHÇE MAH. / FENERBAHÇE
Oda Sayısı : 3+1
: 111
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 01.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5425 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1,150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.01.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
21.02.2020 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 7. İCRA DAİRESİ

2019/5425 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Kadıköy İlçe, 275 Ada, 31 Parsel, ZÜHTÜPAŞA Mahallesi, 5 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz Kadıköy Fenerbahçe mah. Fener-Kalamış cad. 58 kapı nolu 1 bodrum zemin ve 3 normal katlı betonerme karkas tarzda bahçeli nizamda inşa edilmiş Safa apartmanın 2. katında 5 nolu dairenin piyesleri itibariyle; Antre Zemini seramik, duvarları saten boyalıdır. Salon zemini ahşap parke, duvarları saten boyalı tavanı kartonpiyerdir. Koridor Zemini seramik, duvarları saten boyalıdır. Mutfak Zemini seramik, duvarları saten boyalı, tezgahı suni granit, tezgah altı ve üstü ahşap lake boyalı dolaplar mevcuttur. 1. 2. ve 3. oda zeminleri parke, duvarları saten boyalı davan kartonpiyerdir. Banyosu zemini seramik duvarları tavana kadar fayans, lavabo, klozet ve kabinli küveti vardır. Giriş kapısı çelik kapılı, tüm iç kapılar ahşap mobilya, pencereler pvc doğrama ısıcamlıdır. Doğal gaz kat kaloriferi ısıtmalıdır. Taşınmaz tüm belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Ulaşım kolaylakları Fener-Kalamış caddesine cepheli otobüs, dolmuş duraklarına, alışveriş merkezlerine, sağlık kurumlarına, bankalara, cami ve okula çok yakın ve Feneryolu marmaray tren istasyonuna takriben 250 mt. mesafede olması sebebiyle üst seviyededir. Vasat malzeme ve işçilikle yapılmıştır. Bina takriben 50 yaşlarında 111 m²'dir.
Yüzölçümü : 549,50 m2
Arsa Payı : 32/348
İmar Durumu : Var. 11/05/2016-2506/2008 t.t. 1/1000 ölçekli uygulama imar planı ve plan notu tadilatına göre, Hmax:14,50 m ayrık blok. Max Taks:0,25 yapılanma şartlarında ayrık nizam Ticaret+konut alanında kısmen de yolda kalmaktadır. Ancak parsel cephesi mer'i plan şartlarında yapılaşmaya uygun olmadığından konu plan gereği H:14,50 m Ayrık blok etüdü düzenlenecektir.
Kıymeti : 1.150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 22/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 21/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5425 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR