İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kadıköy Fenerbahçe Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154861
Şehir : İstanbul / Kadıköy
Semt-Mahalle : FENERBAHÇE MAH. / FENERBAHÇE
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 8
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 22.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/69 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.05.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
05.06.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU10. İCRA DAİRESİ

2016/69 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Kadıköy İlçe, 711 Ada, 6 Parsel, ZÜHTÜPAŞA Mahalle/Köy, 7 Nolu Bağımsız Bölüm İşleme esas gayrimenkulün İstanbul ili, Kadıköy ilçesi, Fenerbahçe Mahallesi, Ahmet Mithat Efendi Caddesine cepheli ve bu sokaktan 2/1 kapı numarası alan, betonarme karkas sistemde yapılmış olan bodrum+zemin+altı normal katlı kayıtlarda Okyanus( yerinde Akyunus) Apartmanı?nın 3. kat 7 nolu dairesi olduğu tespit edilmiştir. Söz konusu dairenin de bulunduğu ana taşınmazın bodrum katında sığınak, kapıcı dairesi ve teknik mahaller bulunmaktadır. Zemin katta iki adet daire ve bina genel girişi bulunmaktadır. Binanın her katında iki adet daire bulunmakta olup toplam 14 adet daire bulunmaktadır. Söz konusu taşınmaza girilememiş ancak ilgili tapu dairesine gidilerek onaylı projesinin incelenmesi sureti ile daire hakkında bilgi edinilmiştir.Bu bilgiler ışığında dairenin girişte bir hol, hole açılan balkonlu salon, balkonlu mutfak ile bir koridorla biri balkonlu üç yatak odası tuvalet banyo mahallerinden ibarettir. Dairenin yer döşemeleri hol, mutfak ve ıslak zeminlerde yerler karo seramik kaplama, salon ve odalarda ise parke kaplamadır. Daire net 130 m2 yüzölçümlüdür. Bina vasat altında malzeme ve işçilikte inşa edilmiş olup, binada su, elektrik, kalorifer ve asansör tesisatları bulunmaktadır. Isınma doğalgaz kombi ile sağlanmaktadır. Her türlü belediye hizmetlerinden faydalanır durumda olup, oldukça merkezi ve ulaşımı kolay bir konumdadır.
Adresi : İstanbul İli, Kadıköy İlçesi, Fenerbahçe Mah. Ahmet Mithat Fenedi Caddesi Dış Kapı No: 2/1 Okyanus Apartmanı 3. Kat 7. Bağımsız Bölüm 711 Ada 6 Parsel Sayılı Yer
Yüzölçümü : 130 m2
Arsa Payı : 200/2800
İmar Durumu : Kıymet takdiri istenen taşınmazın dosyasında mevcut Kadıköy Belediye Başkanlığı, Plan ve Proje Müdürlüğünün E:273283 sayılı imar durumu yazısında Kadıköy Fenerbahçe Mahallesi 101 pafta, 711 ada, 6 parsel sayılı yer, 11.05.2006 t.t.’li 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında ve plan notları tadilatına göre, H:serbest; maxTAKS:0,35; maxKAKS: 2,07 yapılanma şartlarında ayrık nizam konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 1.450.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler :tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 06/05/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 05/06/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/69 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR