İSTANBUL ANADOLU 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kadıköy Acıbadem'de 130 m² 3+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065144
Şehir : İstanbul / Kadıköy
Semt-Mahalle : ACIBADEM MAH. / KOŞUYOLU
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 11.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/66 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
700,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
23.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 15. İCRA DAİRESİ

2019/66 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz İstanbul ili Kadıköy ilçesi İbrahimağa (Acıbadem) mahallesi 3186 ada 49 parsel sayılı 11553,50 m² miktarlı kat irtifaklı arsada I-Blok 3.Kat 135/16800 arsa paylı (11) nolu dairenin tamamı borçlu adına kayıtlıdır. Ana bina bodrum+zemin+3 normal kattan ibaret 5 katlı ayrık nizamda bahçeli betonarme karkas blok apartman olup dış cephesi sıvalı boyalı üzeri çatı üstü kiremit ile kaplıdır. Binaya bahçe i çerisinden zemin kattan demir doğaramalı camekanlı kapıdan girilmekte olup katlar arasında mermer basamaklı ve demir korkuluklu merdivenleri vardır. Bina zemin kattan sonra 1.30 m kadar çıkmalı olup bodrum katta iki daire ve sığınak zemin ve normal katlardan mesken olarak kullanılan üçer daire olup elektrik, su ve merkezi sistem kalorifer tesisatı mevcuttur. Daire giriş holu, koridor, mutfak, banyo,wc salon ve üç oda olup net 130 m² miktadlıdır. Giriş holu koridor ve mutfak zeminleri seramik salon ve odaların zeminleri ahşap parke duvarları boyalı olup üzeri mermer kaplı mutfak tezgahı ve dolapları banyoda duşa kabinli küvet klozer lavabo wc den klozet ve lavabo vardır. Dairenin kapılar üzeri boyalı ahşap pencereleri Pvc doğramalı ve üzeri panjur ile muhafaza olup salon ve iki oda önünde üzeri panjur ile muhafazalı mutfak önünde pvc doğramalı camekanlı balkonları vardır. Daire arka bahçe ceplesinde olup elektrik su merkezi sistem kalorifer ile pişirmede ve sıcak suda doğalgaz kombi tesisatı mevcuttur.
Adresi : İstanbul ili Kadıköy ilçesi İbrahimağa (Acıbadem) mahallesi 3186 ada 49
parsel I-Blok 3.Kat 135/16800 arsa paylı (11) nolu daire
Yüzölçümü : 130 m2
Arsa Payı : 135/16800
İmar Durumu : Dosya içerisinde mevcut Kadıköy Belediye Başkanlığının yazıları uyarıncataşınmaz 01/08/1997 T.T. Li 1/1000 ölçekli Kadıköy Acıbadem Koşuyolu Mahalleleri D-100 Kuzeyi Revizyon İmar Planı ve Plan Notu tadilatlarına göre H:12.50 m (4 kat) Taks:0,25 Ayrık Nizam Yapılanma şartlarında konut alanında kısmen de yolda kalmaktadır.
Kıymeti : 700.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Taşınmazın tapu kaydında 69 adet otopark, 6 adet otopark şerhleri ve 1. Ve 2. Derece korunması gerekli taşınmaz kültür varlığıdır şerhi bulunmakta ,bu şerhe ilişkin olarakİstanbul V Numaralı Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü ile yapılan yazışmalar ile2863 sayılı yasa kapsamında yapılacak bir işlem bulunmamakta olduğu ilişkin cevap verilmiş olup, tapu kaydının aynısıdır.
1. Satış Günü : 22/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 23/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/66 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR