KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmit/Yenimahalle'de dubleks daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00985285
Şehir : Kocaeli / İzmit
Oda Sayısı : 2+1
: 120
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Çatı Katı
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MAVİ KOCAELİ 24.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2356 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
260,640 TL
Birinci Satış Günü
:
19.06.2019 14:35
İkinci Satış Günü
:
16.07.2019 14:35
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2018/2356 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Taşınmazın Tapu Kaydı ve Özellikleri:Kocaeli,İzmit, 3549 Ada, 7 Parsel, Yenimahalle Mah., 1. kat, 2 nolu bağımsız bölüm Çatı Piyesli Mesken;
Taşınmaz Belediye alt yapı hizmetlerinden istifade etmektedir. Taşınmaz 342,00 m² arsa üzerinde inşa edilmiş 2 katlı binada yer almaktadır. Bina zemin katı 09.04.1967 tarih, 2/94 sayı ile ruhsatlı, üst katları ise 28.12.2011 tarih, 925 sayı ile ruhsatlı, 15.05.2013 tarih, 461 sayı ile iskanlıdır. Parsel etrafı bahçe duvarı ile çevrili, bahçesi kısmen bakımlıdır. Bina zemin, 1 normal kat ve çatı piyesinden oluşmaktadır. Betonarme karkas tarzda inşa edilmiş, dış cephesi sıva üzeri akrilik boyalı, giriş kapısı camlı demir doğrama, ortak alanlarda zeminler ve merdiven basamakları mermer kaplamadır. Zemin katt bir mesken, 1 normal katta 2 adet dubleks mesken bulunmaktadır. Bina bakımlıdır. Bağımsız bölüm 1 normal katta, giriş kapısına göre sol tarafta, Ender Sokak tarafında yer almaktadır. Mimari projesine göre 1 normal katı net: 60 m², brüt: 70 m² alalnıdır. Antre, salon, mutfak, WC ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Çatı piyesi net:60 m², brüt: 70m² alanlıdır. Hol, 2 oda, banyo ve büyük bir teras hacimlerinden oluşmaktadır. Bağımsız bölüm toplam net: 120 m², brüt 140 m² alanlıdır. Giriş kapısı çelik, pencereleri PVC doğrama olan meskende mülk sahibi ikamet etmektedir. Doğalgaz kombilidir. Bağımsız bölümün içi yapılı ve bakımlı durumdadır.
Adresi : Şirintepe Mah., Ender Mahallesi, No:1/2 İzmit / KOCAELİ
İmar Durumu : İzmit Belediyesi İmar Müdürlüğünün 28.09.2018 tarihli resmi imar durum yazısına göreparsel1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında"Konut Alanı" kalmaktadır. Yapılaşma koşulları; Ayrık nizam 3 kat, TAKS: 0,40; KAKS: 1,20 olarak belirtilmiştir.
Kıymeti : 260.640,00 TL Arsa Payı : 1/3 KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 19/06/2019 günü 14:35 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 16/07/2019 günü 14:35 - 14:40 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya istirak edeceklerin, tahmin edilen degerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar milli bir bankanın dosya numaramızı belirtir“sartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 sayılı Kanun'un 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez.
Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, satış bedelinden ödenir.
Tahliye işlemleri için "taşınmaz alıcıya ihale edilip bedeli alındıktan sonra alıcı namına tescil edilmesi için ( İİK-134) üncü maddede yazılı müddete riayet edilerek tapuya müzekkere yazılır. Taşınmaz borçlu tarafından veya hacizden evvelki bir tarihte yapıldığı resmi bir belge ile belgelenmiş bir akte dayanmayarak başkaları tarafından işgal edilmekte ise onbeş gün içinde tahliyesi için borçluya veya işgal edene bir tahliye emri tebliğ edilir. Bu müddet içinde tahliye edilmezse zorla çıkarılıp taşınmaz alıcıya teslim olunur." hükmünü içeren İ.İ.K 135.Maddesi uygulanır.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-İİK 'nun 127. maddesi uyarınca,ilgililerintapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz,
(Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlıgı halinde isbu satıs ilanı Adlarına tebligat yapılamayan ilgililere gazetede ve elektronik ortamda yapılan busatış ilanı tebligat yerine geçer.
6 - Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi ve satış ilanını görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2356 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları , ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR