KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmit Yenidoğan'da 51 m² daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01130559
Şehir : Kocaeli / İzmit
Oda Sayısı : 2+1
: 51
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

BİZİM YAKA KOCAELİ 12.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/97834 ESAS
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.04.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
04.05.2020 10:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2019/97834 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Taşınmazın kaydı ve özellikleri :Kocaeli İl, İzmit İlçe, 4420 Ada, 23 Parsel, Yenidoğan Mahalle/Köy, 2 Kat, Blok:B, 7 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmaz
İzmit-İstanbul karayoluna, Serdar Mahallesi Muhtarlığına yakın, bu bölgede kurulan pazar alanına yakın, 2 Blok olarak yapılmış binaların etrafında bahçe duvarı olmadığı, çevresinin korunaksız olduğu, binalar yeni yapılmış olmakla birlikte oldukça bakımsız ve yıpranmış durumda olduğu, ortak merdiven basamaklarında kırıklar olduğu görülmüştür. Çevrenin sosyolojik yapısı ve binaların hor kullanımı alım satımını olumsuz etkilemektedir. Konu dairenin kapısı kapalı olduğu için içi gezilememiş, içerde kiracı mı yoksa borçlu mu oturduğu belirlenememiştir. Belediyedeki projesi üzerinden yapılan incelemede dairenin 2.normal katta olduğu, salon ile mutfağın birlikte olduğu, ayrıca 2 yatak odası, tuvalet ve banyo ile 2 balkondan ibaret olduğu, balkonlar hariç 51 m² alanında, balkonlarla birlikte 56 m² alanında olduğu anlaşılmıştır. Dairenin içi gezilemediği için iç malzemelerin lüks olup olmadığı belirlenememiş, standart daire olduğu kabul edilerek değerlendirme yapılmıştır. Değerini etkileyen olumlu nitelikleri: 17 Ağ.1999 depreminden sonra yapılmış binada, ara katta olması, ana yollara yakın olması. Değerini etkileyen olumsuz nitelikleri: Bölgenin sosyolojik yapısı, binanın yeni olmasına rağmen hor kullanılmış olması.
Adresi : "Serdar Mahallesi Vadi Sokak No:34 İzmit/Kocaeli
Yüzölçümü : 988,00 m²
Arsa Payı : 11/400
İmar Durumu :İzmit Belediyesi1/1.000 ölçekli Uygulama İmar Planı kapsamında %40 taban alanında 4 kat "T3 Ticaret Alanında" kalmaktadır. Üzerindeki binalar Kentsel Dönüşüm kanunu kapsamından yararlanılarak, 2 blok halinde,19.09.2014 tarih/628 sayılı yapı ruhsatı ile inşa edilmiştir. Ruhsat dosyasında yapı kullanma izin belgesi görülememiştir. Ruhsat dosyası ve projesi incelenmiş, onaylı projelerde B Blok 7 no.lu bağımsız bölümün arsa payı 5/108 gösterilmişken tapuda 11/400 olduğu görülmüştür.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : AT 6306 sayılı kanun gereğince riskli yapıdır.
1. Satış Günü : 09/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 04/05/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/97834 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR