KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmit/Veliahmet'de 84 m² daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01034339
Şehir : Kocaeli / İzmit
Semt-Mahalle : VELİAHMET MAH. / SARAYBAHÇE
Oda Sayısı : 2+1
: 84
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ 05.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/58599 ESAS
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.10.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
28.10.2019 11:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2019/58599 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İzmit Veliahmet Mah. 358 Ada 80 Parsel 4. Kat 9. nolu mesken vasıflı taşınmaz satışa çıkartılmıştır.
Taşınmaz tapu kayıtlarında 9 nolu bağımsız bölüm iken, mahallindeki ve adres kayıt sistemindeki kapı numarası 10'dur. Söz konusu durum taşınmazın kıymetine olumsuz etki etmese de, ilgili belediye numarataj biriminden düzeltilmesi önerilmektedir. Taşınmaz, ara sokak üzerinde ve müstakil apartman binasında yer almaktadır. Taşınmaza ulaşım özel araçlar ve yakınından geçen toplu taşıma araçları ile kolaylıkla sağlanabilmektedir. Taşınmazın, İzmit ilçe merkezinin yaklaşık 250 metre kuzeyinde yer almaktadır. Konumu itibariyle kamusal (okul, hastane, cami vs. gibi) ve sosyal (restoran, kafe, banka vs. gibi) donatılara yakın konumda bulunmaktadır. Asfalt yol, şehir suyu, elektrik, doğalgaz, internet vs. gibi alt yapı imkanlarından istifadesi tamdır. Yakın çevresinde yapılaşma yüksek seviyededir ve nüfus yoğundur. Taşınmazın, İzmit Belediye binasına mesafesi yaklaşık 450 metre, D-100 Karayoluna kuş uçuşu olarak yaklaşık 650 metre mesafede (D-100 Karayolunun kuzeyinde) yer almaktadır. Veliahmet Camii ve Saatçi Ali Efendi Müzesi taşınmaza yakın konumda yer alan ve taşınmaza ulaşmak için kullanılabilecek röper noktalarıdır. Projesine göre binaya, giriş cephesinden bakıldığında, ön- sağ cephede konumludur. Taşınmazın yer aldığı bina, yaklaşık 30-40 yıllık bir bina olup, zemin + 4 normal kattan oluşmaktadır. Bina dış cephesi bakımlıdır. Bina giriş kapısı camlı demir doğrama, bina holleri ve merdivenleri mermer ile kaplıdır. Binada asansör bulunmamaktadır. İzmit Tapu Müdürlüğü dijital arşivlerinde, dava konusu taşınmazın yer aldığı binaya ait, kat mülkiyetine esas mimari proje incelenmiştir. İncelenen projeye göre, dava konusu taşınmaz; 2 oda,1 salon, 1 mutfak, 1 hol, 1 wc, 1 banyo ve 2 adet balkon hacimlerinden oluşmakta olup, projesine göre toplam yaklaşık 84,00 m2 net alana ve 95,00 m2 brüt alana sahiptir. Keşif tarihinde dava konusu taşınmaz içerisinde yapılan incelemelerde, tüm oda zeminler laminant parke ile, ıslak hacim zeminleri ise fayans ile kaplıdır. Oda duvarları saten alçı üzeri boyalıdır. Islak hacimlerde ( wc- banyo) duvarlar seramik ile kaplıdır. Daire giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları ahşap panel, pencereleri PVC doğramadır. Mutfak dolabı, mutfak tezgahı, klozet, vitrifiye, armatür, radyatör takılı olarak bulunmaktadır. Isıtma sistemi, doğalgaz yakıtlı kombi sistemdir. Örnekiçerisinde masraf yaratacak herhangi bir eksik imalat bulunmamaktadır. İnşaat kalitesi lüks olmamakla birlikte, 1. Sınıf kalitede ve yeni haldedir. Keşif tarihindeki durumu itibariyle, masrafsız kullanılabilecek niteliktedir. İzmit Belediyesi İmar Biriminden alınan şifahi bilgiye göre dava konusu taşınmazın yer aldığı parsel, 1/1.000 ölçekli Uygulama İmar Planı dahilinde ve Kentsel Sit Alanına kalmaktadır. Parsel üzerinde yeni yapı yapabilme müsaadesinin bulunduğu ancak yapılaşma koşullarının resmi imar durumu başvurusu sonrası, belediye ve anıtlar kurulu kararına göre belirleneceği bilgisi verilmiştir.
- Olumlu Özellikleri: Kıymet takdirine konu taşınmazın, içinin yapılı olması ve ilçe merkezine yakın konumda olması değerine etki eden olumlu faktörlerdir.
- Olumsuz Özellikleri: Kıymet takdirine konu taşınmazın, eski bir binada yer alması, son katta yer alması ve binada asansör bulunmaması, değerini etkileyen olumsuz faktördür.
Adresi : Veliahmet Mah., Akif Terzioğlu Sok., Yaren Apt., Dış Kap No: 4, Daire:10, İzmit, Kocaeli
Yüzölçümü : 293 m2 Arsa Payı : 1/11
İmar Durumu : Dosyasındadır. Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 9 nolu Kömürlük Eklentisi bulunmaktadır. Bila tarihli yönetim planı ve haciz/ipotek şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 01/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 28/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/58599 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 31/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR