KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmit Turgut'da 115 m² dubleks daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062996
Şehir : Kocaeli / İzmit
Oda Sayısı : 3+1
: 115
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ÇAĞDAŞ KOCAELİ 08.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/99910 ESAS
Muhammen Bedeli
:
171,995 TL
Birinci Satış Günü
:
26.11.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
23.12.2019 11:20
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2019/99910 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, İzmit İlçe, 4295 Ada, 6 Parsel, TURGUT Mahalle/Köy, KAT 2, 15 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM yer aldığı binanın 2. Normal+ çatı katında yer alan dubleks meskendir. bina, bodrum kat + zemin kat + 2 normal kat +çatı piyesinden oluşmaktadır ve keşif tarihinde inşaat halinde olan yapıdır. Bina dış cephesi kısmen tamamlanmış haldedir. Bina giriş kapıları takılmamıştır. Bina iç merdiveni seramik ile kaplıdır. Bina holleri betonarme döşeme haldedir.Bina konumu itibariyle deniz cephelidir.İzmit Belediyesi Arşivlerinde, konu taşınmaza ait kat irtifakına esas mimari proje incelenmiş olup, taşınmaz projesine göre;3 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo, 1 wc,2 antre , 1 adet balkon ve 1 adet açık teras hacminden oluşmaktadır. Taşınmaz projesine göre, teras dahil 115 m2 net,128 m2 brüt alana sahiptir.taşınmazın dış kapısının çelik kapı olarak takılı olduğu, pencerelerin ahşap görünümlü PVC doğrama olarak takıldığı görülmüştür. Binanın Mevcut halinden, betonarme taşıyıcı sistemin tamamlandığı da tespit edilebilmektedir. Bina dışından yapılan incelemeler neticesinde, dava konusu taşınmazın görülebildiği kadarı ile % 54 oranında tamamlandığı, % 46 oranında eksik olduğu hesaplanmıştır. Mahalle sakinler, binada uzun bir süredir inşai faaliyet bulunmadığı bilgisini beyan etmişlerdir.
Adresi : TurgutMahallesi, İsmail Kolaylı Caddesi, Dış Kapı No:126, Kat :2+Çatı, Daire: 15, İzmit, KOCAELİ
Yüzölçümü : 891 m2
Arsa Payı : 82/1447
İmar Durumu : İzmit Belediyesi İmar Biriminden alınan şifahi bilgiye göre dava konusu taşınmazın yer aldığı parsel, 1/1.000 ölçekli Uygulama İmar Planı dahilinde ve Konut Sahasısınırları içerisinde yer almaktadır. Parselin yapılaşma koşulları TAKS: 0.40, KAKS:1.20, Hmax:3 kat olarak verilmiştir.
Kıymeti :171.995,00- TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Taşınmazın tapu kaydı üzerinde, 10.06.2015 tarihli, ''6306 Sayılı Kanun Gereğince Riskli Yapıdır'' beyanı bulunmaktadır. İzmit Belediyesi Yapı Kontrol Biriminden,dava konusu taşınmazın, kentsel dönüşüm projesi kapsamında yapı ruhsatı aldığı, önceden parsel üzerinde eski bir yapı olduğu ve bu beyanın bu eski yapıya ait olduğu bilgisi alınmıştır. Bu nedenle riskli yapı beyanı, dava konusu taşınmazın kıymetine etki etmemektedir.Söz konusu riskli yapı beyanının tapu kütüğünden terkin edilmesi gerekmektedir.
1. Satış Günü : 26/11/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 23/12/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İş bu ilan aynı zamanda elektronik ortamdaesatis.uyap.gov.tr adresinde ilan edilmiş olup, İİK.nun 127/2.maddesi uyarında tebliğ yapılamayan ilgililere tebliğ yerine geçer,

7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/99910 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR