KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmit Turgut Mahallesi'nde 62 m² dubleks daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01111472
Şehir : Kocaeli / İzmit
Semt-Mahalle : TURGUT MAH. / SARAYBAHÇE
Oda Sayısı : 2+1
: 62
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ 07.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6207 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.03.2020 14:15
İkinci Satış Günü
:
30.03.2020 14:15
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ


2019/6207 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İzmit Turgut Mah. 3511 Ada 12 Parsel Bodrum+Zemin Kat 2 nolu Dubleks Mesken vasıflı taşınmaz satışa çıkartılmıştır.
İmar Durumu: İzmit Belediyesi 1/1.000 ölçekli Uygulama İmar Planı kapsamında%30 taban alanında ve 3 kat yapılaşma koşullarında"Konut Alanında" kalmaktadır. Üzerindeki bina 2 yıllık olup, imar durumuna uygun olarak yapılmış, kat irtifakı kurulmuş ancak kat mülkiyetine geçilmemiştir.Hali Hazırdaki Durumu : Bağçeşme Mezarlığına yakın, İzmit Huzurevinin hemen alt tarafındadır. Bu bölgede son yıllarda çok sayıda yeni binalar ve konut siteleri yapılmıştır. Havasının temiz olması, şehre yakınlığı değerini olumlu etkilemektedir. Alt yapı ve ulaşım sorunu yoktur, her türlü belediye hizmetinden yararlanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina müstakil apartman olup, apartmanda toplam 5 bağımsız bölüm olduğu anlaşılmıştır. Kıymet taktirine konu daire gezilmiş, rapor ekindeki fotoğraflardan da görüleceği üzere ters dubleks olarak tabir edilen bahçe dubleksi olduğu, küçük bir daire olduğu, apartman giriş katı olan üst katında yatak odası, giyinme odası, balkon ve banyo olduğu, balkondan az da olsa uzaktan deniz manzaralı olduğu, alt katta açık mutfaklı salon ve tuvalet-çamaşırlık olduğu, salondan apartmanın arka bahçesine çıkıldığı, burada teras olup, arka bahçenin bu daire tarafından kullanılabildiği görülmüş, doğalgaz kat kaloriferi ile ısınıldığı anlaşılmıştır. Dairenin yeni yapılmış olması nedeniyle yapı malzemelerinin yeni ve iyi durumda olduğu görülmüş, içerde kiracının oturduğu beyan edilmiştir. Dairenin 78 m² brüt, 62 m² net alanında olduğu anlaşılmıştır. Değerini etkileyen olumlu nitelikleri: Yeni yapılmış binada bulunması, bulunduğu bölgede havanın temiz olması. Değerini etkileyen olumsuz nitelikleri: Küçük bir daire olması, bahçe dubleks olması.
Adresi : Turgut Mahallesi Tokuştepe Sokak No:14 D:2 İzmit
Yüzölçümü : 314 m2
Arsa Payı : 68/314
İmar Durumu : Yukarıda belirtilmiştir.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : "Otopark bedeline ilişkin taahhütname bulunmaktadır" - "09/02/2017 Tarihli Yönetim Planı şerhi" ve Alacaklı lehine ipotek şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 04/03/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 30/03/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İş bu satış ilanının gazete ilanı ve Adalet Bakanlığı E Satış Portalında yayınlanan ilan tapuda adresi bulunamayan ve kendisine adli tebligat yapılamayan tüm ilgililere İ.İ.K nun 127 maddesi uyarınca tebligat yerine kaim olacaktır.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6207 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR