KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmit/Şirintepe'de 125 m² dubleks daire icradan satılıktır (çoklu satış)

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062984
Şehir : Kocaeli / İzmit
Semt-Mahalle : ŞİRİNTEPE MAH. / YENİDOĞAN
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Çatı Katı
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ÖZGÜR KOCAELİ 08.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2037 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
232,727 TL
Birinci Satış Günü
:
03.12.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
30.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ


2018/2037 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İzmit Şirintepe Mah. Armut Tarla Mevki 2+Çatı Kat 5 nolu Çatı Aralıklı Mesken vasıflı taşınmaz satışa çıkartılmıştır.
Taşınmazın çevresinde deprem sonrası yapılmış 3-4 katlı,sahip deprem öncesi yapılmış binalar yer almaktadır. Bölgede tüm alt yapı hizmetleri tam olup, ulaşım problemi bulunmamaktadır. 376,00 m2 alanlı geometrik olarak dikdörtgen şeklini andıran, topoğrafik olarak doğu yönden batı yöne doğru dik eğime sahip, güney yönde Güven Sokağına, diğer yönlerde komşu parsellere cepheli arsa üzerinde ayrık yapı nizamında, betonarme yapım tekniği ile yapılmış 1 bodrum kat, 1 zemin kat, 2 normal kat ve 1 çatı katından oluşan 5 katlı binada yer almaktadır. Bina bodrum ve zemin katında; 1-2 b.bölüm nolu dubleks meskenler, 1.katında; 3-4 b.bölüm nolu meskenler, 2.kat ve çatı katında; 5-6 b.bölüm nolu çatı arası piyesli meskenler yer almaktadır. Binaya doğu cepheden girilmektedir Bina dış cephesi akrilik boyalı, çatısı ondüline kaplamalıdır. Duvarlar plastik ve saten boya iç kapılar amerikan panel ve giriş kapısı çelik kapıdır. Pencere doğramaları PVC camlar ısı yalıtımlı çift camdır. Isınma doğalgaz yakıtlı kombi ile sağlanmaktadır. Binada asansör bulunmamaktadır.Konu taşınmaz binaya giriş cephesinden bakıldığında sağ kol yönünde, kuzey, doğu ve batı cepheli olarak 2.kat ve çatı katında konumlu 5 b.bölüm nolu çatı arası piyesli meskendir. İzmit tapu müdürlüğü arşivinde yer alan kat irtifakına esas mimari projeye göre 2.katı brüt 70 m2 alanlı olup salon, oda, mutfak , wc, antre ve 2 balkondan, çatı katı brüt 73 m2 alanlı olup salon, 2 oda, antre ve teras alanından oluşmaktadır Taşınmaz brüt 143,00 m2, net 125 m2 alanlıdır.Keşif esnasında kullanıcı tarafından taşınmazın içi gösterilmemiştir.
Adresi : Şirintepe Mah. Güven Sokak No:33 Kat:2 Daire:5 İzmit / Kocaeli
Yüzölçümü : 376 m2
Arsa Payı : 77/376
İmar Durumu : Dosyasındadır.
Kıymeti : 232.727,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : 12/06/2013 Tarihli yönetim planı şerhi ve haciz şerhleri vardır.
1. Satış Günü : 03/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 30/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İzmit Yenimahalle 1103 Ada 108 Parsel F Blok Zemin Kat 1 nolu Mesken vasıflı taşınmazda borçlunun 1/2 hissesi satışa çıkartılmıştır.
Konu taşınmaz 4738,00 m2 alanlı geometrik olarak herhangi bir şekle benzemeyen, topoğrafik olarak kuzey yönden, güney yöne doğru %3-5'lik bir eğime sahip kuzey ve doğu yönlerde Kazım KARABEKİR Cadde'sine, güney yönde Bora Sokak'ına, batı yönde isimsiz imar yoluna cepheli arsa üzerinde ayrık yapı nizamında betonarme yapım tekniği ile yapılmış 2'şer girişli 3 kütle ve tek girişli D Bloktan oluşan 4 bina kütlesinin kuzey batı ucunda konumlu F (mahallinde L) Blok'ta yer almaktadır. Bina bodrum, zemin ve 4 normal kat olmak üzere 6 katlıdır. Bina bodrum katında eklenti alanları ve sığınak, zemin katı ve 4 normal katın her bir katında 2'şer mesken olmak üzere 10 b.bölüm yer almaktadır. Binaya, kuzey yönde cephe aldığı Kazım KARABEKİR Cadde'sinde zemin ve bodrum kat ara sahanlığından demir kapı ile girilmektedir. Bina merdiven evi tabanı, basamak ve rıhtları mozaik kaplamalıdır Bina dış cephesi ısı yalıtım üzeri akrilik boyalıdır. Duvarlar plastik boya iç kapılar amerikan panel ve giriş kapısı çelik kapıdır. Pencere doğramaları PVC camlar ısı yalıtımlı çift camdır. ısınma doğalgaz yakıtlı kombi ile sağlanmaktadır. Binada asansör bulunmamaktadır. Taşınmaz binaya giriş cephesinden bakıldığında sağ kol yönünde, kuzey, güney ve batı cepheli olarak binanın zeminkatında konumlanmış1 b.bölüm nolu meskendir. Mahallinde yapılan tespitlerimizde; taşınmaz brüt 100 m2 , net 85 m2 alanlıdır. Salon, 2 oda, mutfak, banyo, wc , balkon ve antreden oluşmaktadır. Keşif esnasında kullanıcı tarafından taşınmazın içi gösterilmemiştir.
Adresi : Şirintepe Mahallesi, Karabekir Caddesi, No 16, Öğretmen Blokları L (Tapuda F Blok), Zemin Kat, Daire 1İzmit / KOCAELİ
Yüzölçümü : 4.738 m2
Arsa Payı : 1/70
İmar Durumu : Dosyasındadır.
Kıymeti : 73.524,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Bila tarihli yönetim planı şerhi, haciz şerhleri vardır.
1. Satış Günü : 03/12/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 30/12/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İş bu satış ilanının gazete ilanı ve Adalet Bakanlığı E Satış Portalında yayınlanan ilan tapuda adresi bulunamayan ve kendisine adli tebligat yapılamayan tüm ilgililere İ.İ.K nun 127 maddesi uyarınca tebligat yerine kaim olacaktır.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2037 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR