KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmit/Orhan'da 83 m² daire satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01111694
Şehir : Kocaeli / İzmit
Oda Sayısı : 2+1
: 83
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ÇAĞDAŞ KOCAELİ 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5551 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
260,638 TL
Birinci Satış Günü
:
04.03.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
30.03.2020 11:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2019/5551 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, İzmit İlçe, 3461 Ada, 57 Parsel, ORHAN Mahalle, Zemin Kat, 2.Giriş, 2 NoluBağımsız Bölüm Mahalle merkezinde, İzmit şehir merkezi ile Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampusu arasında, Anadolu Otoyolu yakınında yer almaktadır.Yakın çevresinde; benzer şekilde yapılaşma göstermiş konut nitelikli yapılar, açık spor tesisi, eğitim kurumu ve semt marketler bulunmaktadır.Genelde ayrık nizamlı ve 3 katlı binalardan oluşmaktadır. Konum itibari ile orta gelir grubuna mensup kişiler tarafından tercih edilmektedir. Belediye alt yapı hizmetlerinden istifade etmektedir. Ana taşınmaz 999,00 m² arsa üzerine betonarme karkas tarzda zemin, 2 normal kat ve çatı piyesinden oluşmakta olup 2 girişlidir. Girişlerin her birinin zemin ve 1 normal katlarında ikişer mesken, 2 normal kat ve çatı piyeslerinde ikişer mesken olmak üzere altışar mesken ve toplamda 12 bağımsız bölüm vardır. Dış cephesi mantolama üzeri akrilik boyalı, giriş kapısı camlı alüminyum doğrama, sahanlık ve merdivenler mermer kaplamadır. Bina bakımlı durumdadır.Bağımsız bölüm binanın kuzeydoğusunda yer alan 2. Giriş kapısına göre sol tarafta, binanın kuzeydoğu köşesinde yer almaktadır. Mimari projesine göre net: 83 m², brüt: 95 m² alanlıdır. Antre, salon, 2 oda, mutfak, 2 banyo ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Bağımsız bölümün içinde kiracı ikamet etmektedir. İçi bakımlı ve doğalgaz kombilidir.Yapıya ait 22.07.2015 tarih 464 sayılı yapı kullanma izin belgesi bulunmaktadır. İzmit Belediyesi İmar Müdürlüğünden alınan şifahi bilgiye göre parsel1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında" Konut Alanı" kalmaktadır. Yapılaşma koşulları; TAKS: 0,30; KAKS: 0,90; Hmax: 9,50 metre olarak belirtilmiştir.
Adresi : Orhan Mahallesi Şeref Sokak Tamgün1 Ap. No: 28/1 Daire: 2 İzmit
Yüzölçümü : 999 m2
Arsa Payı : 35/480
İmar Durumu : İmar planında konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 260.638,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 04/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 30/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5551 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR