KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmit/Mehmetalipaşa'da dubleks daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981777
Şehir : Kocaeli / İzmit
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Teras Katı
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ 17.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/654 Talimat
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.05.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
25.06.2019 11:30
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2018/654 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Taşınmazın Tapu Kaydı ve Özellikleri :Kocaeli,İzmit, 1706 Ada, 6 Parsel, Mehmetalipaşa Mahalle, 2+Çatı Piyesi, kat8 nolu bağımsız bölüm ,36/239 arsa paylı, Çatı arası Piyesli Mesken;
Taşınmaz 239,oo m² arsa üzerindeki, kat mülkiyeti kurulmuş, "Beş Katlı Betonarme Apartman ve Arsası" ana taşınmaz nitelikli binada bulunan 2+Çatı Piyesi Kat8 numaralı bağımsız bölüm "ÇATI ARASI PİYESLİ MESKEN" dir.
Konu taşınmazın bulunduğu binanın da zemin katı işyeri, üst katları mesken olarak yapılmıştır.
Bina asansörsüz, daire binanın son katında, kuzey-batı cephede bulunan dairenin giriş katında balkonlu mutfak, salon ve küçük tuvalet, üst katında 2 yatak odası, teras ve ortak banyo olduğu, dairenin yaklaşık 90 m² alanında olduğu, ıslak zeminlerin seramik, kuru zeminlerin laminant olduğu, doğalgaz kat kaloriferli olduğu görülmüştür.
Adresi : Mehmetali Paşa Mah. Turan Güneş Caddesi No 300 İzmit / KOCAELİ
İmar Durumu : İzmit Belediyesi 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında, "T3-Ticaret Alanında" kalmaktadır, bitişik nizam, 3 kat yapılaşma koşullarındadır. Afet riski altında veya rezerve alan, kentsel dönüşüm alanında değildir. Üzerindeki binaimar durumuna uygun olarak, 2012 tarihli yapı ruhsatı ile yapılmıştır, binanın iskanı alınmış, kat mülkiyeti kurulmuştur. Dairenin mevcut durumundaki yeri onaylı projesine uygundur
Kıymeti : 180.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :1- Etibank Lehine İrtifak Hakkı vardır. 27/03/1969 tarih 1615 yevmiye nolu
2- Eklenti: 8 nolu kömürlük
3- Otopark bedeline ilişkin taahhütname bulunmaktadır.
ŞERHLER MEVCUT OLUP ŞERHLER İLE YÜKÜMLÜ SATILACAKTIR.
1. Satış Günü : 29/05/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 25/06/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya istirak edeceklerin, tahmin edilen degerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar milli bir bankanın dosya numaramızı belirtir“sartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 sayılı Kanun'un 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez.
Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, satış bedelinden ödenir.
Tahliye işlemleri için "taşınmaz alıcıya ihale edilip bedeli alındıktan sonra alıcı namına tescil edilmesi için ( İİK-134) üncü maddede yazılı müddete riayet edilerek tapuya müzekkere yazılır. Taşınmaz borçlu tarafından veya hacizden evvelki bir tarihte yapıldığı resmi bir belge ile belgelenmiş bir akte dayanmayarak başkaları tarafından işgal edilmekte ise onbeş gün içinde tahliyesi için borçluya veya işgal edene bir tahliye emri tebliğ edilir. Bu müddet içinde tahliye edilmezse zorla çıkarılıp taşınmaz alıcıya teslim olunur." hükmünü içeren İ.İ.K 135.Maddesi uygulanır.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-İİK 'nun 127. maddesi uyarınca,ilgililerintapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz,
(Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlıgı halinde isbu satıs ilanı Adlarına tebligat yapılamayan ilgililere gazetede ve elektronik ortamda yapılan busatış ilanı tebligat yerine geçer.
6 - Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi ve satış ilanını görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/654 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları , ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR