KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmit Mehmetalipaşa'da 93 m² daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093993
Şehir : Kocaeli / İzmit
Semt-Mahalle : M.ALİPAŞA MAH. / YENİŞEHİR
Oda Sayısı : 3+1
: 93
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 02.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3062 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
298,325 TL
Birinci Satış Günü
:
28.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
24.02.2020 11:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2018/3062 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, İzmit İlçe, 1471 Ada, 1 Parsel, MEHMETALİPAŞA Mahalle, A-12 Blok, 5.Kat, 21 Nolu Bağımsız Bölüm Kıymet takdiri istenen taşınmaz ; Yahya kaptan Mahallesi, Güneşli Sokak No:5 A12 Blok Kat:5 Daire:21 İzmit/ Kocaeli adresinde yer almaktadır. Taşınmaz ; Yahya Kaptan Mahallesi sınırları içerisinde Başbakanlık Toplu Konut Idaresi Emlak Bankası'nın yaptırmış olduğu konutlardandır. Yahya Kaptan Mahallesi, İzmit Merkez İlçesi'nin doğusunda konumlanmıştır. Kuzeyinde Kocaeli Otobüs İşletmeleri Terminali, güneyinde D100(E5 Karayolu), doğusunda SABANCI Fabrikaları'nın başlangıcı bulunmaktadır. Taşınmazın 50 m. Güney yönünde sağlık ocağı, İş merkezi, 150 m. kuzey yönünde elma şekeri ana okulu, Yahya kaptan ilkokulu, Yahya kaptan lisesi, Süleyman DEMİREL kültür merkezi ve Arasta park AVM yer almaktadır. Bölgede tüm alt yapı hizmetleri tam olup, ulaşım problemi bulunmamaktadır. Konu taşınmaz ; 5.435,80 m2 alanlı arsa üzerinde ayrık yapı nizamında, betonarme tünel kalıp sistemi ile yapılmış G-4 ve A-12 blok olarak adlandırılmış iki binadan ana gayrimenkul arsanın kuzey yönünde konumlu A12 blokta yer almaktadır.A12 Blok; 1 bodrum kat, 1 zemin kat ve 7 normal kattan oluşmaktadır. Binanın bodrum katında eklenti depoları, zemin kat ve 7 normal katın her bir katında 4'er mesken olmak üzere binada toplamda 32 mesken bulunmaktadır. Binaya batı cepheden girilmektedir. Bina merdiven evi tabanı, basamak ve rıhtları mermer kaplamalıdır.Bina dış cephesi akrilik boyalı, çatısı kiremit kaplamalıdır.Binada iki adet asansör bulunmaktadır.Konu mülk ; Binaya giriş cephesinden baktığımızda sol kol yönümüzde kuzey ve batı cepheli olarak 5.katta konumlanmış 21 b.bölüm nolu ''MESKEN'' dir. İzmit tapu müdürlüğü arşivinde yer alan kat irtifakına esas mimari projeye göre brüt 102 m2 , net 93 m2 alanlı olup salon, mutfak, 3 oda, banyo, wc, antre,hol ve 2 balkondan oluşmaktadır. Keşif esnasında taşınmazın içine girilememiştir. Ana taşınmaz arsa 13.03.2014 Tarih ve 199 sayılı 1/1000 ölçekliİzmit Belediyesi Uygulama İmar Planında" Konut Alanı" kalmaktadır. Yapılaşma koşulları; E=1,00 Hmax: 9,50 metre olarak belirtilmiştir.Mevcut imar paftasına göre parselin terki yoktur.Bina kat mülkiyetlidir.
Adresi : Yahyakaptan Mah. Güneşli Sk. No:5 A12 Blok D:21 İzmit / KOCAELİ
Yüzölçümü : 5.435,80 m2
Arsa Payı : 103/5076
İmar Durumu : İmar planında konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 298.325,80 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 28/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 24/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3062 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR