KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmit/Kozluk'da dubleks daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00987284
Şehir : Kocaeli / İzmit
Semt-Mahalle : KOZLUK MAH. / SARAYBAHÇE
Oda Sayısı : 2+1
: 93
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ 30.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/63968 ESAS
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.06.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
08.07.2019 14:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2018/63968 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İzmit Kozluk Mah. 1189 Ada 192 Parsel 4. Kat 20 nolu çatı piyesli mesken satışa çıkartılmıştır.
Taşınmaz izmit belediyesi 1/1000 ölçekli uygulama imar planında "konut alanı" kullanımında kalmaktadır. Ayrık yapı nizamı kat adedi 5 kattır. TAKS:0,40-KAKS:2.00 olarak belirlenmiştir. Yaklaşma mesafeleri imar yolu cephesinde min.5 m yan bahçede min 3 metredir. Parselin doğusunda aynalı kavak sok. batısında sait faik sok olup övül tezişler cad. 150 m kuzeyinde aynalı kavak sok. 34 m batısında kalmaktadır. Meskün alanda olup etrafında yoğun olarak konut yapılaşmaları mevcuttur. Yol su kanalizasyon gibi beediye hizmetlerinden ve elektrik telekomünikasyon gibi diğer kamu hizmetlerinden eskiden beri tam olarak yararlanmaktadır. Toplu taşıma güzergahı ve ana arterlere yakın konumda olup ulaşım imkanları iyi düzeydedir. Taşınmazın bulunduğu parselde 11/05/2016 ve 303 sayı ile ruhsatlı 6 katlı (bod+zemin+4 normal+çatı) betonorme karkas olarak inşa edilmiş bina bulunmaktadır. Giriş batı cepheden olup zemin ve normal katlarda her girişte 6 şar mesken yer almaktadır. Satışa konu mesken içerisinde 4. normal katta salon mutfak hol ve 1 adet balkon çatı katında 2 oda banyo hol 1 balkon olup kullanım alanı ruhsatlı projesine göre 93 m2 dir. Isınma doğalgaz kombili kalorifer ile sağlanmaktadır. Binada asansör bulunmaktadır. Zemin kaplamalır odalarda laminant parke tavanları kartonpiyerli antre mutfak balkon ve ıslak hacimlerde seramiktir. Duvar boyalır plastik badana pencere doğramaları PVC ve camlar ısı yalıtımlı çift camdır. Taşınmaz 3. sınıf B grubu yapı olarak değerlendirilmiştir.
Adresi : Kozluk Mah. Sait Faik Sok. Uzuner Apt. No.16 K.4 D.20 İzmit Kocaeli
Yüzölçümü : 775,47 m2
Arsa Payı : 40/750
İmar Durumu : Dosyasındadır.
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Yönetim planı ve ATD 6306 sayılı kanun gereğince riskli yapıdır. Şerhleri mevcuttur.
1. Satış Günü : 13/06/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 08/07/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/63968 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR