KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmit/Körfez'de daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00971442
Şehir : Kocaeli / İzmit
Oda Sayısı : 3+1
: 86
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ 29.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2462 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
160,163 TL
Birinci Satış Günü
:
24.05.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
20.06.2019 11:20
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2018/2462 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, İzmit İlçe, 1151 Ada, 66 Parsel, KÖRFEZ Mahalle, B Blok B2 Giriş 1.kat 1 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın yer aldığı, Kocaeli İli, İzmit ilçesi, Körfez mahallesi, 1151 ada 66 parsel sayılı taşınmaz İzmit Belediyesi 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında T3 Ticaret Alanı kullanımında kalmaktadır. Parseldeki yapılaşma koşulları Ayrık yapı nizamı, kat adedi 2 kattır. Taban Alanı Katsayısı (TAKS) = 0,40, Kat Alanı Katsayısı (KAKS) = 0,80 olarak belirlenmiştir. Yaklaşma mesafeleri imar yolu cephelerinde min. 5,00 metre ve yan cephelerde min. 3,00 metredir. Taşınmaz İzmit Belediyesi sınırları içerisinde olup yüzölçümü 5.613,00 m² dir. Taşınmaz konum olarak Real AVM'nin 470 metre güneydoğusunda, 41 AVM'nin 820 metre kuzeydoğusunda, Kocaeli Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nün 1000 metre kuzeybatısında bulunmaktadır. Meskûn alanda olup etrafında 3-4 katlı ve deprem öncesi inşa edilmiş 5-6 katlı apartmanlar, Toptancılar Sitesi, Real AVM vemüstakil konutlar mevcuttur. Taşınmaz yol, su, kanalizasyon, çevre temizlik gibi belediye hizmetlerinden ve elektrik, telekomünikasyon gibi diğer kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ana arter ve toplu taşım güzergahı olan D-100 Karayoluna yakın mesafede olması sebebiyle ulaşım imkânları bakımından iyi düzeydedir. Parselin zemin parametreleri önlemli alan (ÖA-5.1) sınıfındadır. Topoğrafik yapısı eğimsiz, geometrik şekliçeşitkenar formdadır.Kocaeli İli, İzmit ilçesi, Köfrez mahallesi, 1151 ada 66 parsel sayılı taşınmaz üzerinde ayrık nizamda, betonarme karkas sistemle inşa edilmiş 3 adet bloktan oluşan Yeşilkent Sitesi bulunmaktadır. Kıymet takdirine konu olan taşınmaz B blok, 2. giriş, 1.normal kat, 1 bağımsız bölüm numaralı taşınmazdır. Ana gayrimenkul İzmit Tapu Sicil Müdürlüğü?nde incelenen kat irtifakına esas mimari projesine göre: Zemin + 5 normal kattan oluşmakta olup toplam 6 katlı olarak inşa edilmiştir. Taşınmazın onaylı mimari projesine ve kat irtifakı listesine göre ana yapıda, zemin katta kapıcı dairesi ve sığınak, zemin ve normal katların her birinde 4'er adet mesken bulunmakta olup toplam 20 adet bağımsız bölüm kayıtlıdır. Ana yapıda 1. ve 2. olmak üzere 2 adet giriş bulunmakta olup bina girişi zemin kat seviyesinden ve kuzey cepheden verilmiştir. Binada asansör bulunmaktadır. Konu taşınmazın dış cephesi sıvalı ve akrilik boyalı vaziyettedir. Çatısı ahşap çatı üzeri kiremit ile kaplıdır. Ana gayrimenkulün merdivenleri, merdiven sahanlıkları ve giriş holü mermer kaplı olup korkuluklar demir malzemeden imaldir. Bina giriş kapısı demir doğramadır. Rapora konu 1 no.lubağımsız bölüm ruhsata esas mimari projesine göre: antre, salon, mutfak,3 adet oda, 1 adet banyo, 1 adet wc ve 3 adet balkon plan tertibinde 86,85 m² net alanlı, 98,20 m² brüt alana sahiptir. Daire giriş kapısı çelik kapı şeklindedir. Zemin kaplamaları salon veoda zeminleri parke, mutfak, antre ve ıslak hacimlerin zeminleri seramik kaplıdır.
Adresi : Körfez Mahallesi, Yeşilkent Sk. No:3İzmit / KOCAELİ
Yüzölçümü : 5.613 m2
Arsa Payı : 1/76
İmar Durumu : İmar planında T3 Ticaret alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 160.163,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir. (Yönetim Planı İbaresi Vardır)
1. Satış Günü : 24/05/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 20/06/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2462 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR