KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmit/Körfez'de 2+1 daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00999409
Şehir : Kocaeli / İzmit
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Binadaki Kat Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ DEMOKRAT 20.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1102 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
193,198 TL
Birinci Satış Günü
:
11.07.2019 12:00
İkinci Satış Günü
:
06.08.2019 12:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2018/1102 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, İzmit İlçe, 603 Ada, 10 Parsel, KÖRFEZ Mahalle, Zemin kat, 1 nolu bağımsız bölümdeki mesken Kocaeli İli, İzmit İlçesi, Körfez Mahallesi, Şehit Hacı Kadir Sokak No: 23/1 adresinde yer almaktadır. Ulaşım; Kocaeli Emniyet Müdürlüğü giriş kapısı karşısında Şehit Hacı Kadir Sokağa girildiğinde taşınmaz bu sokak üzerinde sol tarafta yer almaktadır. Taşınmaz şehir merkezi sayılabilecek konumda olup etrafında AVMler, iş merkezleri, alışveriş alanları, sanayi siteleri, emniyet müdürlüğü ve jandarma komutanlığı yer almaktadır. Belediye alt yapı hizmetlerinden istifade etmektedir.Ana bina 353m² arsa üzerine betonarme, karkas tarzda inşa edilmiş 2 katlı binadır. Binanın zemin katında bir, üst katında bir adet olmak üzere toplam 2 mesken bulunmaktadır. Bahçesi kısmen yapılı, etrafı çevrili haldedir. Bina dış cephesi sıva üzeri akrilik boyalıdır. Ana taşınmaz 1961 yılında zemin katı inşa edilmiş, üst katı ise 1995 yılında ilave edilmiştir. Bina kısmen bakımlıdır.Konu mülk zemin katta " bağımsız bölüm numaralı meskendir. Mimari projesine göre 2 oda, 1 salon, mutfak, banyo, WC, antre ve 1 balkon düzeninde net 90 m2, brüt 103 m2 alana sahiptir.Daire giriş kapısı çelik kapı, pencereler PVC doğrama, demir korkulukludur. Bağımsız bölümün içine girilememiş olup dışarıdan yapılan tespite göre kombili ve oturuma uygun şekilde olduğu görülmektedir.
Adresi : Körfez Mah.,Şehit Hacı Kadir Sokak,No:23/1 İzmit / KOCAELİ
Yüzölçümü : 353 m2
Arsa Payı : 1/2
İmar Durumu : Parsel1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında" T3 Ticaret Alanı" kalmaktadır. Yapılaşma koşulları; Ayrık Nizam 2 kat; TAKS: 0,40; KAKS:0,80 olarak belirtilmiştir.
Kıymeti : 193.198,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 11/07/2019 günü 12:00 - 12:05 arası
2. Satış Günü : 06/08/2019 günü 12:00 - 12:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1102 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR