KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmit Durhasan Mahallesi'nde 50 m² daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113635
Şehir : Kocaeli / İzmit
Oda Sayısı : 1+1
: 50
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ÖZGÜR KOCAELİ 10.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/57373 ESAS
Muhammen Bedeli
:
169,392 TL
Birinci Satış Günü
:
27.02.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
27.03.2020 10:30
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2019/57373 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Taşınmazın kaydı ve özellikleri : Kocaeli İl, İzmit İlçe, 831 Ada, 1 Parsel, Ş. DURHASAN Mahalle/Köy, B7 BLOK B GİRİŞ 3.KAT 10 Nolu Bağımsız Bölüm
Belediye alt yapı hizmetlerinden istifade etmektedir. Ana taşınmaz 17 blok, betonarme- karkas tarzda inşa edilmiştir. Bloklar A ve B tipte inşa edilmiştir. A tipler tek girişli, B tipi bloklar A ve B olmak üzere ikişer girişlidir. Taşınmazın yer aldığı B7 blok parselin kuzeyinde, batıdan sayıldığında ikincı sırada yer almaktadır. B7 blokta B giriş bloğun batı tarafındadır. Blok zemin, 3 normal kattan oluşmaktadır. A ve B olmak üzere 2 girişe sahiptir. B girişinde, Zemin katta 3 mesken, 1. Normal katta 3 mesken, 2. Normal katta 3 mesken, 3. Normal katta 3 mesken olmak üzere 12 meskn olup toplam 24 bağımsız bölümlüdür. Bina dış cephesi mantolama üzeri dış cephe boyası ile boyalı, giriş kapısı ve merdiven korkulukları alüminyum doğrama, zeminler ve merdiven basamakları mermer kaplama, duvarlar plastik boyalıdır. Çevre düzenlemesi yapılmış olup, sitede açık otopark alanları, 1 adet açık yüzme havuzu ve güvenlik vardır. Site 29.12.2011 iskan tarihlidir.Bağımsız bölüm B7 blok B girişinde, 3 normal katta, bina girişine göre sol ön cephede yer almaktadır. Mimari projesine göre net: 50 m², brüt: 58 m² alanlıdır. Salon+mutfak, 1 oda, mutfak, banyo+ WC hacimlerinden oluşmaktadır.Bağımsız bölümün içine girilememiş içinde yaşam olduğu öğrenilmiştir. İçinin yapılı ve bakımlı olduğu kabul edilmiştir.
Adresi : Alikahya Atatürk Mah. Güneysu Sok. İztop Park Evleri, B7 Blok, B Giriş No: 10 İzmit - Kocaeli
Yüzölçümü : 27.585,07 m²
Arsa Payı : 49/27248
İmar Durumu : İnşaat tarzı konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 169.392,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :tapu kaydında olduğu gibidir
1. Satış Günü : 27/02/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 27/03/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/57373 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR