KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmit/Cedit Mahallesi'nde 280 m2 dubleks daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01050297
Şehir : Kocaeli / İzmit
: 280
Bulunduğu Kat : Müstakil
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

BİZİM YAKA KOCAELİ 13.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1897 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
122,740 TL
Birinci Satış Günü
:
13.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
09.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2018/1897 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İzmit Cedit Mah. 1843 Ada 8 Parsel 108 m2 Bahçeli Ahşap Ev vasıflı taşınmazda borçlunun 1/4 hissesi satışa çıkartılmıştır.
Taşınmaza; Bölgenin ana ulaşım ve ticaret yollarından olan Leyla ATAKAN Caddesi ile Bostanlar Sokağının kesişiminden doğu yönde devam eden Bostanlar Sokakta sağ kol yönümüze Endüstri Meslek lisesi binası alınarak takriben 200 m. Kadar ilerlenip sol kol yönünde kalan Cevdet BAYRAM Sokağına geçilerek ulaşılır. Konu taşınmaz şehir merkezinde yer almaktadır. Çevresinde 3-4 katlı apartman tarzı binalar yer almaktadır. 300 m. doğu yönündeKocaeli Devlet hastanesi bulunmaktadır. Bölgede tüm alt yapı hizmetleri tam olup, ulaşım problemi bulunmamaktadır. Taşınmaz 108 m² alanlı, geometrik olarak dikdörtgen sekline benzemekte, topografik olarak düz bir yapıya sahip , doğu yönde Cevdet Bayram Sokağına, diğer yönlerde komşu parsellere cepheli '' Bahçeli Ahşa ev'' vasfındadır. Mahallinde yapılan tespitlerimizde taşınmaz ve batı yöndeki komşu parsel üzerine oturtulmuş, bitişik yapı nizamında, yığma yapım tekniği ile yapılmıştaban alanı 170 m2 olan zemin ve 1 normal kattan oluşan toplamda 340 m2 brüt alanlı takriben 280 m2 net alanlı 2 katlı mesken binası yer almaktadır. Bina dış cephesi sıvasız , çatısı kiremit kaplamalıdır. Bina 30-35 yıllıktır. Keşif esnasında bina içine girilememiştir. İzmit Belediyesindeyapılan araştırmalarımızda binaya ait ruhsat ve projelerin olmadığı öğrenilmiştir. Bahçeli ahşap ve vasfının daha önce yer alan binaya ait olduğunu, bu yapının yıkılarak mevcut yapının yapıldığı görülmüştür. Ana taşınmaz arsa 13.03.2014 tarih ve 199 sayılı İzmit uygulama imar planının T2 ticaret alanında kalmakta bitişik nizam 4 kat yapılaşma şartına sahiptir. Taşınmazda borçlunun 1/4 hissesi bulunmakta olup taşınmazın 1/4 hissesi satılacaktır.
Adresi : Cedit Mah. Cevdet Bayram Sok. No:10 İzmit / KOCAELİ
Yüzölçümü : 108 m2 Hisse Payı : 1/4
İmar Durumu : Dosyasındadır. Kıymeti : 122.740,00 TL
KDV Oranı : % 8
Kaydındaki Şerhler : Haciz şerhleri mevcuttur.
1. Satış Günü : 13/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 09/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İ.İ.K 127 maddesi gereğince, iş bu satış ilanının gazete ilanı ve e satış portalda yayınlanan ilan tapuda adresi bulunamayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olacaktır.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1897 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR