KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmit/Arızlı Mahallesi'nde 3+1 dubleks daire icradan satılacaktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909631
Şehir : Kocaeli / İzmit
Semt-Mahalle : ARIZLI MAH. / İZMİT
Oda Sayısı : 3+1
: 131
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ DEMOKRAT 06.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/59367 Esas
Muhammen Bedeli
:
276150 TL
Birinci Satış Günü
:
06.02.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
04.03.2019 11:00
Satış Yeri
:
3 NOLU MEZAT SALONU - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ

2018/59367 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Kocaeli İzmit Ş. Arızlı Mah. 241 Ada 2 parsel A Blok 2+Çatı Kat 1. Giriş 10 nolu Dubleks Mesken satışa çıkartılmıştır.

Kıymet takdiri istenen taşınmazın İzmit Belediyesi 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında Konut Alanı kullanımında kalmaktadır. Parseldeki yapılaşma koşulları Ayrık yapı nizamı, kat adedi 3 kattır. Taban Alanı Katsayısı (TAKS) = 0,30, Kat Alanı Katsayısı (KAKS) = 0,90 olarak belirlenmiştir. Yaklaşma mesafeleri imar yolu cephelerinde min. 5,00 metre ve yan cephelerde min. 3,00 metredir. Taşınmaz İzmit Belediyesi sınırları içerisinde olup yüzölçümü 7.141,00 m² dir. Taşınmaz yerleşim olarak Kocaeli İli, İzmit İlçesi, Serdar mahallesi, Burak Sokak, Dış kapı No = 16/1A posta adresinde yer almaktadır. Yakın çevresinde genellikle deprem sonrası inşa edilmiş 3-4 katlı siteler, sosyal tesisler, boş parseller ve müstakil yapılar bulunmaktadır. Değerleme konusu taşınmaz izmit merkezine uzak mesafede olup konut olarak kullanılan bölgede yer almaktadır. Bölgenin ulaşım problemi bulunmamakta olup şehir içi minibüsleri ve özel araçlarla ulaşım sağlanmaktadır. Taşınmaz yol, su, kanalizasyon, çevre temizlik gibi belediye hizmetlerinden ve elektrik, telekomünikasyon gibi diğer kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır. Parselin zemin parametreleri uygulama alanı (UA-2) sınıfındadır. Topoğrafik yapısı eğimli, geometrik şekli yamuk formdadır.

Taşınmaz üzerinde ayrık nizamda, betonarme karkas sistemle inşa edilmiş 4 adet blok bulunmaktadır. Kıymet takdirine konu olan taşınmaz, 01.07.2010 tarih, 404 no.lu Yeni Yapı Ruhsatı bulunan, A Blok, 1. giriş, 2. Normal+Çatı katı, 10 bağımsız bölüm numaralı taşınmazdır. Ana gayrimenkul İzmit Tapu Sicil Müdürlüğünde incelenen 01.07.2010 tarih, 404 sayılı kat irtifakına esas mimari projesine göre: Bodrum + Zemin + 2 normal kat + çatı katından oluşmakta olup toplam 5 katlı olarak inşa edilmiştir. Taşınmazın onaylı mimari projesine ve kat irtifakı listesine göre ana yapıda toplam 19 adet bağımsız bölüm kayıtıdır. Ana yapıda 1. ve 2. olmak üzere iki adet giriş bulunmakta olup bina girişleri bodrum kat seviyesinden ve 1. Giriş güney, 2. Giriş kuzey cepheden verilmiştir. Site içerisinde açık otopark, sosyal tesis, açık yüzme havuzu ve tenis kordu mevcuttur. Site taş duvar üzeri çit ile çevrilidir. Konu taşınmazın dış cephesinin sıvalı akrilik boyalı vaziyettedir. Çatısı ahşap çatı üzeri kiremit ile kaplıdır. Ana gayrimenkulün merdivenleri, merdiven sahanlıkları ve giriş holü mermer kaplı olup merdiven korkulukları alüminyum malzemeden imal edilmiştir. Bina giriş kapısı alüminyum kapıdır. Rapora konu bağımsız bölüm ruhsata esas mimari projesine göre 2.normal katta: antre, salon, mutfak, 1 adet wc ve 1 adet balkon (Balkon faydalı alana dahil edilmiştir) plan tertibinde 60,80 m² net alanlı, 68,80 m² brüt alanlı, çatı katında: hol, 3 adet oda, 1 adet banyo ve 1 adet teras plan tertibinde 55,50 m² net alanlı, 62,70 m² brüt alanlı olup ayrıca 19 m² açık alanlıdır. Söz konusu taşınmaz toplam brüt 131,50 m² alana sahiptir. Daire giriş kapısı çelik kapı şeklindedir.

Arsa Payı : 125/7141

İmar Durumu : Dosyasındadır.

Kıymeti : 276.150,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tedaş Lehine 18/12/2012 Tarihli 53,59 m2 daimi irtifak hakkı tesis edilmiştir. Şerhi bulunmaktadır.

1. Satış Günü : 06/02/2019 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü : 04/03/2019 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : 3 NOLU MEZAT SALONU - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/59367 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. (İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR