URLA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir/Urla'da bodrumlu mesken ve müştemilat icradan satılıktır

URLA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00964127
Şehir : İzmir / Urla
Semt-Mahalle : İÇMELER MAH. / URLA
Oda Sayısı : 4+1
: 360
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 15.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/268 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
4,117,640 TL
Birinci Satış Günü
:
19.06.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
17.07.2019 14:30
Satış Yeri
:
Belediye Mezat Salonu - Hacıisa Mah. Belediye İş Hanı No:3/9 URLA / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
URLA
İCRA DAİRESİ
2018/268 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Tapuda İzmir ili Urla ilçesi Sıra Mahallesi Küpalanı Tekke Mevkii 533 ada 56 Parsel sayılı 25.432,84 m²alanlı Arsa ( C 13 nolu Betonarme Bodrumlu mesken)" nitelikli ana gayrimenkul üzerinde bulunan 1/19 arsa paylı Zemin 'Bodrumlu Mesken"nitelikli 6 nolu bağımsız bölüm tam hisse ile borçlu adına kayıtlıdır. Ana gayrimenkul üzerinde bodrumlu mesken ve müştemilat vasıflı 1/19 arsa paylı taşınmazın bodrum+zemin katta oluşmakta olup, 4+1 ve toplamda yaklaşık 360m² brüt alandır. Ayrıca bahçe içerisinde 150 m² kullanım alanlı bir müştemilat bulunmaktadır. Ayrıca müştemilat içerisinde 2 adet mutfak, 2 adet oda,2 adet banyo-wc , çamaşır odası ile makine dairesi bulunmaktadır. Bahçe bölümlerin tamamı ile tenzim edilmiş ve çimlendirilmiş olup, çeşitli bitkiler bulunmaktadır. Bahçe alanı içerisinde yaklaşık 7mx15 ebatlarında açık yüzme havuzu bulunmaktadır. Taşınmaz hali hazırda kullanılmaktadır. Ana yapının zemin katında bir adet salon ve oda içerisinde bir adet banyo, bir adet mutfak , bir adet wc ve 3 adet teras bulunmaktadır. Terasların biri salona, biri mutfağa, biri hol kısmına açılmaktadır. Bodrum kat içerisinde 3 adet oda, bir adet çamaşır ve kalorifer odası ve bir adet ebeveyn banyosu ve hol ve giriş avlusu bulunmaktadır. Arka bahçe cephesinde binaya giriş kısmı genişletilerek alüminyum doğrama ile kaplanıp kış bahçesi yapılmıştır. Binanın içerisinde tadilatlar yapılarak bina lüx hale getirilmiş olup, akıllı ev sistemi, yerden ısıtma, ısı pompası, bohçalama, mantolama, yalıtımlı doğramaları, konfor çift camlı,lüks inşaat malzemeleri, italyan seramik ve duvar boyaları, birinci işçilik, masif kapılar , kış bahçesi, lüks şömine bulunmaktadır. Tavanları spot ışıt bantları ile kaplı olup, duvarlarında duvar kağıdı ile kaplıdır. Yerler 1. sınıf laminant ile kaplıdır. Konak Merkeze 35 km Urla Merkeze ise 7 km uzaklıktadır. Ana gayrimenkul 25.435,84 m² yüzölçümlü arsa üzerine ayrık nizam tarzında site şeklinde ve betonarme yapı olarak inşa edilmiştir. Parselde 1 den 19 a kadar sıralandırılmış çeşitli mimarı yapılardaki toplam 19 adet villa bulunmaktadır. Lüks inşaat olarak yapılan yapı SIRASELVİLER sitesi içinde bulunmaktadır. Siteye güvenlik kontrolü ile giriş sağlanmaktadır. Site çevresi beton duvar üzeri tel örgü ile çevrilidir. Sitede 1 adet yetişkin 1 adet çocuk olmak üzere 2 adet ortak yüzme havuzu ile spor kompleksi ve sosyal tesisler bulunmaktadır. Otopark olarak her villanın kendine ait otopark alanı ve site içi yollar bulunmaktadır. yaklaşık 17 yıllık bir yapıdır. 27 adet Kartopu, 20 adet Limon selvi, 3 adet çam, 1 adet ardıç, 4 adet yucca, 42 adet mavi servi, 8 adet palmiye, 1 adet zeytin(10yaş), 6 adet sikas, 4 adet, agave, 1 adet söğüt, 1 adet akasya, 1 adet mimoza, 1 adet manolya, 3 adet muz, 15 adet çeşitli meyve, 55 adet leylandi, 12 adet pitos, 2 adet phoenix ağacı bulunmaktadır.
Adresi : İçmeler Mah. Eski Urla İzmir Yolu Caddesi Sıraselviler Sitesi No :13 Urla
Yüzölçümü : 25.432,84 m2
Arsa Payı : 1/19
İmar Durumu :İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama İmar planında Konut alanı olarak planlı olup Emsal : 0,152 kat olmak üzere Konut Alanı olarak planlıdır.
Kıymeti : 4.117.640,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 19/06/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 17/07/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Belediye Mezat Salonu - Hacıisa Mah. Belediye İş Hanı No:3/9 URLA / İZMİR
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililere İİK 127 maddesi uyarınca gazete ilanı ve E ilanın tebliğ yerine geçecektir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/268 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR