URLA SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

İzmir Urla'da 121 m² dubleks ev mahkemeden satılıktır (çoklu satış)

URLA SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112860
Şehir : İzmir / Urla
Semt-Mahalle : BALIKLIOVA MAH. / BALIKLIOVA
Oda Sayısı : 3+1
: 121
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Villa Tipi
Binadaki Kat Sayısı : 2
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4 Satış
Muhammen Bedeli
:
352,101 TL
Birinci Satış Günü
:
17.02.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
17.03.2020 14:00
Satış Yeri
:
Urla Adliyesi zemin kat No: 12 Mahkemeler veznesi odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
URLA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/4 SATIŞ
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Urla İlçe, 174 Ada, 14 Parsel, BALIKLIOVA Mahalle/Köy, Kocaorman Mevkii Mevkii, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Dubleks Mesken olarak inşaa edilmiş.Çatı yerine Açık teras yapılmıştır. Yapının arka bölümünde geniş veranda bulunmaktadır. Verandanın çatıları Kiremit ile kapatılmış 1.Katında geniş birer balkon bulunmaktadır. Ferforje den korkulukları bulunmaktadır.
Girişte WC Mutfak ve Salon bulunmaktadır. Salondan arka verandaya çıkış bulunmaktadır. Zemin döşemeleri mermer seçilmiştir. Pencere doğramaları PVC esaslı malzeme ve alüminyum karışık malzemedendir, WC Kapısı üst kısmı camlı, alt kısmı ahşap kaplı cilalı malzeme seçilmiştir. Mutfakta tezgah üstü ve altında dolaplar bulunmaktadır. Üst katta 2 Yatak odası,1 oda da küçük olduğundan ütü odası tarzındadır. Odalarda zemin kaplaması cilalı ahşap lambri döşeli, pencere doğramaları Alüminyum ile PVC esaslı malzeme karışımındadır. Kapı doğramaları Ahşap cilalı ve camlı seçilmiştir. Banyo WC. deve ıslak hacimler mermer döşenmiştir. Banyoda Duşa kabin bulunmaktadır. Binaların kanalizasyon sistemi bu mevkii de Belediye tarafından yapılmış alt yapı bulunmadığından, her binanın kendi fosseptiğine gitmektedir. Binalarda ısınma Soba ile, serinleme klima ile olmaktadır.
Yapılar 66/ 1 aynı 121.00 M2. oturma alanına sahiptir .
Adresi :
Yüzölçümü : 1.198,74 m2
Arsa Payı : 1/5
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 352.101,80 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 17/02/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 17/03/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Urla Adliyesi zemin kat No: 12 Mahkemeler veznesi odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Urla İlçe, 174 Ada, 14 Parsel, BALIKLIOVA Mahalle/Köy, Kocaorman Mevkii Mevkii, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Dubleks Mesken olarak inşaa edilmiş.Çatı yerine Açık teras yapılmıştır. Yapının arka bölümünde geniş veranda bulunmaktadır. Verandanın çatıları Kiremit ile kapatılmış 1.Katında geniş birer balkon bulunmaktadır. Ferforje den korkulukları bulunmaktadır.
Girişte WC. Mutfak ve Salon bulunmaktadır. Salondan arka verandaya çıkış bulunmaktadır. Zemin döşemeleri mermer seçilmiştir. Pencere doğramaları PVC esaslı malzeme ve alüminyum karışık malzemedendir., WC. Kapısı üst kısmı camlı, alt kısmı ahşap kaplı cilalı malzeme seçilmiştir. Mutfakta tezgah üstü ve altında dolaplar bulunmaktadır. Üst katta 2 Yatak odası,1 oda da küçük olduğundan ütü odsı tarzındadır. Odalarda zemin kaplaması cilalı ahşap lambri döşeli, pencere doğramaları Aliminyum ile PVC esaslı malzeme karışımındadır. Kapı doğramaları Ahşap cilalı ve camlı seçilmiştir. Banyo WC. deve ıslak hacimler mermer döşenmiştir. Banyoda Duşa kabin bulunmaktadır. Binaların kanalizasyon sistemi bu mevkii de Belediye tarafından yapılmış alt yapı bulunmadığından, her binanın kendi fosseptiğine gitmektedir. Binalarda ısınma Soba ile, serinleme klima ile olmaktadır.
Yapılar66/ 2 aynı 121.00 M2.? oturma alanına sahiptir .
Adresi :
Yüzölçümü : 1.198,74 m2
Arsa Payı : 1/5
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 352.010,80 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 17/02/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 17/03/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Urla adliyesi zemin kat No: 12 Mahkemeler veznesi odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Urla İlçe, 4965 Ada, 2 Parsel, ATATÜRK Mahalle/Köy, Çayır Mevkii Mevkii,
Adresi :
Yüzölçümü : 396 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 790.140,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 17/02/2020 günü 14:50 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 17/03/2020 günü 14:50 - 15:05 arası
Satış Yeri : Urla adliyesi zemin kat No: 12 Mahkemeler veznesi odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Urla İlçe, 174 Ada, 14 Parsel, BALIKLIOVA Mahalle/Köy, Kocaorman Mevkii Mevkii, 3 Nolu Bağımsız Bölüm Dubleks Mesken olarak inşaa edilmiş.Çatı yerine Açık teras yapılmıştır. Yapının arka bölümünde geniş veranda bulunmaktadır. Verandanın çatıları Kiremit ile kapatılmış 1.Katında geniş birer balkon bulunmaktadır. Ferforje den korkulukları bulunmaktadır.
Girişte WC. Mutfak ve Salon bulunmaktadır. Salondan arka verandaya çıkış bulunmaktadır. Zemin döşemeleri mermer seçilmiştir. Pencere doğramaları PVC esaslı malzeme ve alüminyum karışık malzemedendir., WC. Kapısı üst kısmı camlı, alt kısmı ahşap kaplı cilalı malzeme seçilmiştir. Mutfakta tezgah üstü ve altında dolaplar bulunmaktadır. Üst katta 2 Yatak odası,1 oda da küçük olduğundan ütü odası tarzındadır. Odalarda zemin kaplaması cilalı ahşap lambri döşeli, pencere doğramaları Alüminyum ile PVC esaslı malzeme karışımındadır. Kapı doğramaları Ahşap cilalı ve camlı seçilmiştir. Banyo WC. deve ıslak hacimler mermer döşenmiştir. Banyoda Duşa kabin bulunmaktadır. Binaların kanalizasyon sistemi bu mevkii de Belediye tarafından yapılmış alt yapı bulunmadığından, her binanın kendi fosseptiğine gitmektedir. Binalarda ısınma Soba ile, serinleme klima ile olmaktadır.
Yapılar 66/ 3 aynı 148.00 M2.? oturma alanına sahiptir .
Adresi :
Yüzölçümü : 1.198,74 m2
Arsa Payı : 1/5
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 371.450,80 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 17/02/2020 günü 15:15 - 15:25 arası
2. Satış Günü : 17/03/2020 günü 15:15 - 15:25 arası
Satış Yeri : Urla adliyesi zemin kat No: 12 Mahkemeler veznesi odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililere, İİK 127 maddesi uyarınca, gazete ilanı E İlan tebliğ yerine geçecektir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR